Idealny makijaż dzienny i wieczorowy – jak powinien wyglądać?

Makijaż to bardzo ważny dodatek do codziennego stroju kobiety. Nie tylko poprawia ogólny wygląd twarzy i tuszuje zmęczenie, ale też odejmuje lat i wzmacnia pewność siebie. Makijaż może jednak pełnić taką rolę tylko w przypadku, gdy same dobrze się w nim czujemy. Makijaż odpowiednio dopasowany do typu urody, temperamentu oraz okazji jest w stanie podkreślić wszystkie nasze atuty. Podpowiadamy zatem, jak wykonać idealny makijaż dzienny i wieczorowy!

personal-makeup-workshop-nor

Lekki i mocny makijaż – pora dnia ma znaczenie!
Rozdzielenie makijażu na dzienny i wieczorowy ma bardzo duże znaczenie dla naszego wyglądu.

– W ciągu dnia na naszej twarzy powinien znaleźć się lekki makijaż, który delikatnie podkreśli naszą urodę podczas pełnienia obowiązków w pracy, nauki w szkole czy wielu codziennych zajęć. Makijaż o tej porze dnia musi odznaczać się przede wszystkim dobrym smakiem, bowiem mocne zaznaczenie oczu czy intensywny kolor szminki na ustach w wielu tych sytuacjach może okazać się po prostu nieodpowiedni.

– Mocny makijaż natomiast sprawdzi się idealnie wieczorową porą, gdy trzeba będzie dodatkowo wyeksponować to, co w ciągu dnia podkreślało naturalne światło. Wtedy jak najbardziej na miejscu będą mocne, grube i czarne kreski czy czerwona szminka na ustach.

Jeżeli mamy wątpliwości odnośnie tego, jak powinien wyglądać nasz makijaż dzienny i wieczorowy, pomogą nam je rozwiać specjaliści od idealnego makijażu L’Oreal Paris. Na stronie znanej marki kosmetyków znajdziemy porady wizażystów dotyczące makijażu oraz propozycje wykorzystania konkretnych produktów.

Delikatny makijaż dzienny krok po kroku
– W makijażu dziennym powinnyśmy zadbać przede wszystkim o nieskazitelność cery. Światło dzienne ma bowiem to do siebie, że podkreśla wszystkie widoczne niedoskonałości – w tym trądzik, popękane naczynka czy zaczerwienienia.

– Najważniejszym kosmetykiem przy makijażu dziennym jest zatem podkład kryjący, którego zadaniem jest zatuszowanie wszelkich mankamentów urody oraz ujednolicenie kolorytu cery. W razie potrzeby możemy zdecydować się nawet na nałożenie jego dwóch warstw.

– Jeśli mamy problem z widocznymi cieniami pod oczami, na naszej twarzy powinien też znaleźć się odpowiedni korektor o właściwościach kryjących i rozświetlających – w ten sposób zatuszujemy zmęczenie i odmłodzimy spojrzenie.

– Przy makijażu dziennym należy natomiast unikać stosowania ciemnych cieni do powiek, kresek w stylu lat 60. czy ciemnych kolorów szminek. W tym przypadku zdecydowanie lepiej postawić na jasne i rozświetlające odcienie.

– W ciągu dnia warto jednak zadbać o delikatne wymodelowanie twarzy bronzerem czy podkreślenie kości policzkowych różem.

– Nie zapominajmy też o wykończeniu makijażu transparentnym pudrem do twarzy, który zagwarantuje nam matowy efekt przez cały dzień.

Makijaż wieczorowy krok po kroku
– Makijaż wieczorowy pozwala nam na zdecydowanie więcej niż makijaż dzienny. Musi być on jednak dużo bardziej staranny i przemyślany.

– Na naszej twarzy również powinien znaleźć się odpowiedni podkład, jednak wystarczy zazwyczaj jedna warstwa oraz dodatkowe przykrycie niedoskonałości korektorem, by poprawić wygląd cery i przygotować ją do konturowania.

– W przeciwieństwie do makijażu dziennego, wieczorową porą należy zadbać o wyraźne wymodelowanie twarzy przy pomocy bronzera, różu do policzków, a także rozświetlacza. Dzięki temu nasza twarz zyska na wyrazistości przy sztucznym oświetleniu.

– W makijażu wieczorowym panuje jednak pewna żelazna zasada, której należy się zawsze trzymać – mocno zaznaczamy jedynie albo oczy, albo usta. Jeśli więc decydujemy się np. na mocny makijaż oczu i smokey eyes, usta powinny pozostać w neutralnym kolorze. Jeśli zaś mamy ochotę na czerwoną lub intensywnie różową szminkę, postawmy wyłącznie na mocno wytuszowane rzęsy.

– Wieczorem nie bójmy się pozwolić sobie na efekt sztucznych rzęs – dodadzą one uroku naszej twarzy i podkreślą mocny makijaż.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>