Peelingi dobre na wszystko

Peelingi są rewelacyjnym rozwiązaniem na wiele problemów skórnych. Te kwasowe (do których zaliczamy peelingi medyczne i chemiczne) doskonale złuszczają naskórek, działając stymulująco na jego odnowę, a także odmładzająco, bakteriobójczo i bakteriostatycznie. W efekcie skóra jest bardziej napięta, pozbywamy się większości drobnych przebarwień i krostek, a cera nabiera młodzieńczego blasku. Pozbywamy się również niechcianych zmian łojotokowych. Czy można chcieć czegoś więcej?

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Twarz, ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu

Na jakie okolice stosujemy peelingi? Przede wszystkim na twarz i szyję. Najlepsze rezultaty można uzyskać po serii około 5-6 zabiegów. Skóra się wtedy napina i wygładza, nawet do tego stopnia, że zanikają drobne zmarszczki, szczególnie pod oczami i na czole. Dodatkowo, rozszerzają się pory, udrażniając drogę kosmetykom. Nie wszyscy wiedzą, że stosowanie kremów bez pierwotnego złuszczenia przypomina trochę błędne koło. Dopiero po peelingach mogą one wniknąć głęboko w skórę i dać pożądany efekt odmłodzenia.
Największym problemem dla pacjentek jest starzejąca się szybciej okolica oczu. Tu skóra najwcześniej wiotczeje, pojawiają się zmarszczki i tzw. opadające powieki. I to nawet już po 25. roku życia. Warto wiedzieć, że regularne stosowanie peelingów znacznie spowalnia ten proces. A im szybciej zacznie się działać, tym dłużej będziemy się cieszyć młodym wyglądem. Ostatnio pojawiły się peelingi w specjalnych aplikatorach dedykowane właśnie  do okolicy oczu. Aplikatory zapobiegają przedostawaniu się płynu do worka spojówkowego.

Szyja

Pacjentki często do mnie przychodzą, kiedy chcą odmłodzić twarz. Jednak kiedy sugeruję im, że warto równie dobrze zadbać o szyję, odpowiadają „szyja poczeka”. Niestety, jest to pobożne życzenie. Szyja, co prawda, starzeje się dużo wolniej, ale kiedy już pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy (zwane popularnie naszyjnikiem Wenus lub skórą indyka), bardzo ciężko się je usuwa. Dlatego zawsze zalecam profilaktykę.
Regularne stosowanie peelingów, mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapii koktajlami z peptydami, jest w stanie wyraźnie opóźnić starzenie się skóry w tych miejscach. Zawsze lepiej działać zapobiegawczo niż naprawiać uszkodzenia skóry. A proszę pamiętać, że metrykę najbardziej widać właśnie na szyi oraz… dłoniach.

Ręce

Dłonie są – zaraz obok szyi – kolejnym „zapomnianym” miejscem na naszym ciele. Pacjentki chętniej dbają o twarz i włosy, ale już o pielęgnacji dłoni zapominają. Tymczasem jest to drugie miejsce (zaraz po twarzy), na które bezwiednie patrzymy, poznając nową osobę. Zatem chcąc zrobić pozytywne pierwsze wrażenie, zadbajmy o ręce. Nie mówię tu tylko o starannym manicure, ale przede wszystkim o likwidacji przebarwień i wiotkości skóry, której można zapobiec poprzez peelingi (nawet te domowe) czy różnego rodzaju mezoterapie.
Idealnym momentem na wykonanie serii peelingów jest okres jesieni i zimy. Wtedy ubieramy się ciepło, nosimy szaliki, czapki i kaptury, więc łuszcząca się skóra nie jest bardzo widoczna. A pozytywnymi efektami będziemy mogli się cieszyć już na wiosnę.
***

UWAGA! Trwa w Klinice noworoczna promocja na peelingi. Szczegóły znajdziecie pod linkiem: Promocja Noworoczna

Dr Urszula Brumer-fot Anna CiuprykInformacje o ekspercie:
Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>