Znów piękna i młoda czyli lifting twarzy

Z upływem lat skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność, skutkiem czego na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy ulega rozmyciu. Luźna skóra o osłabionym rusztowaniu kolagenowym sprawia, że nasze lustrzane odbicia nie cieszą jak kiedyś. Dodatkowo upływ czasu może odbijać się na cerze w postaci nieestetycznych przebarwień. Jak pozbyć się tych uciążliwych defektów?

laser lifting ujędrnianie zmarszczki

Laserowe odmładzanie w ekspresowym tempie / fot. Fotolia

Lifting twarzy

Stwierdzenie, że lifting służy usunięciu zmarszczek, jest potężnym uproszczeniem – tłumaczy ekspert Euro Kliniki. To nie przeciwko nim skierowany jest zabieg. Zasadniczym celem liftingu jest poprawa napięcia skóry i zmniejszenia ilości zmarszczek na twarzy. Jako efektu zabiegu należy spodziewać się usunięcia tzw. fałdów grawitacyjnych, powstałych w wyniku rozciągania się skóry na jej osłabionych strukturach.

Efekty liftingu

Dobrze przeprowadzony lifting twarzy zmniejszy bruzdy nosowo-wargowe, posłuży napięciu skóry policzków, podniesie zwiotczałą skórę w okolicach żuchwy oraz brody i szyi, wygładzi czoło, a także uniesie opadające brwi. Efekt wygładzenia zmarszczek będzie wynikiem sumy wszystkich tych rezultatów pośrednich.

Niechirurgiczny lifting twarzy

Lifting jako zabieg chirurgiczny jest mocno inwazyjną procedurą, dlatego medycyna estetyczna znalazła bardziej przyjazny pacjentom odpowiednik. Obecnie dojrzałe kobiety i mężczyźni coraz chętniej decydują się na odmładzanie twarzy za pomocą lasera frakcyjnego. Zabieg liftingu laserowego nie wiąże się z całkowitym usuwaniem tkanek pacjenta, ale – w wielkim uproszczeniu – polega na uszkodzeniu niektórych komórek, w celu wymuszenia ich wzmożonej regeneracji.

Na czym polega odmładzanie laserem

Lifting laserowy nie wymaga znieczulenia i nie uszkadza całej skóry, w związku z czym również postępowanie pozabiegowe jest znacznie mniej bolesne i uciążliwe – wyjaśnia specjalista Euro Kliniki. Podczas zabiegu, wnikające w skórę światło lasera powoduje reakcje termiczne, które inicjują proces odnowy kolagenu w komórkach. W ten sposób wykorzystywane są naturalne właściwości organizmu do uzyskania efektów równych ingerencji chirurgicznej.

Dodatkową zaletą stosowania lasera jest rozjaśnianie przebarwień oraz zmniejszanie porów skóry. Aby mieć pewność, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty należy upewnić się, że lekarz który będzie go wykonywał, do pracy wykorzystuje laser ablacyjny. Tylko taki rodzaj sprzętu gwarantuje uzyskanie długotrwałych efektów.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>