Na czym polega leczenie protetyczne?

Wiele osób zetknęło się już z pojęciem szeroko pojmowanej protetyki. Niestety, nie każdy wie, na czym dokładnie polega praca protetyka. Warto jednak podkreślić, że jeśli chodzi o protetykę, to najogólniej rzecz ujmując, dotyczy ona szeroko pojmowanego leczenia zębów w przypadku wystąpienia ich znacznych ubytków. Mówimy jednak o ubytkach na skutek ukruszenia, złamania, lub całkowitej utraty zęba

Na czym polega leczenie protetyczne?

Protetyka: kompendium / fot. materiały prasowe

 

Jak wybrać najlepsze metody leczenia protetycznego?

Skoro wiemy już, czym dokładnie zajmuje się protetyk, pora przyjrzeć się dostępnym metodom leczenia protetycznego. Musimy jednak mieć na uwadze to, że wybór odpowiedniej jakości leczenia protetycznego, zależny jest od tego, z jakim schorzeniem przychodzimy do protetyka. Nie zawsze bowiem możemy wybrać założenie mostu protetycznego, nie zawsze też najlepszym rozwiązaniem dla nas będą korony protetyczne. Wiele tak naprawdę zależy także i od tego, w jakim dokładnie stanie znajdują się nasze zęby.

Jak długo trwa leczenie protetyczne?

Jeśli chodzi o leczenie protetyczne, to bardzo ciężko jest jednoznacznie określić czas jego trwania. Z reguły, potrzebne jest kilka wizyt, aby dla przykładu, założyć most protetyczny. Nie od razu wykonuje się także protezy – to także wymaga kilku wizyt w gabinecie protetyka. Prawdą jest jednak to, że jak już uda nam się dopasować odpowiednio koronę, most protetyczny czy właśnie – stworzyć najlepszą dla nas protezę – wówczas komfort naszego życia znacznie się podnosi.

W jakich sytuacjach najczęściej udajemy się do protetyka?

Do protetyka udajemy się najczęściej wówczas, kiedy borykamy się z problemem niepełnego uzębienia. Najczęściej decydujemy się na wizytę u protetyka wówczas, kiedy doznaliśmy urazu, na skutek którego złamał nam się ząb, lub też został znacząco ukruszony. Pamiętajmy też, że w szczególnych przypadkach, jesteśmy w stanie ubiegać się o refundację leczenia u protetyka legionowo – szczególnie wówczas, kiedy ubytek zęba spowodowany był nieszczęśliwym wypadkiem. Warto jest jednak wcześniej upewnić się, czy nasza polisa obejmuje tego rodzaju leczenie.

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>