7 rzeczy, które musicie przemyśleć zanim wyślecie zaproszenia ślubne

Zaproszenia to jeden z elementów planowania ślubu i wesela, które powinniście rozważyć najszybciej. Dlaczego? Ich przygotowanie wiąże się najczęściej ze zleceniem zamówienia odpowiedniej firmie, co może trochę potrwać. Następnym krokiem, jest wręczenie zaproszeń ślubnych gościom z odpowiednim wyprzedzeniem

 

Wymarzony ślub/ fot. materiały prasowe

Wymarzony ślub/ fot. materiały prasowe

Kogo zaprosić na ślub?

Tworzenie listy gości to jedynie z pozoru prosta czynność. Rzeczywistość wygląda inaczej. Bardzo często narzeczeni spędzają długie godziny, rozmyślając kogo zaprosić. Budżet to jeden z czynników, który ogranicza liczbę osób z którymi chcemy świętować nasz wielki dzień.

Kogo, na pewno, wypada zaprosić?

Oczywiście rodziców, rodzeństwo, dziadków, rodzeństwo rodziców ze współmałżonkami, kuzynki i kuzynów, rodziców chrzestnych oraz bliskich przyjaciół. Przy większym budżecie, warto zaprosić również dalszych krewnych, znajomych, kolegów i koleżanki z pracy oraz przełożonego.

Kiedy wysłać zaproszenia ślubne?

Najczęściej narzeczeni wręczają zaproszenia ślubne na ok. 2 – 4 miesiące przed ślubem. To praktyka zgodna z zasadami savoir vivre’u. Dzięki temu goście mają odpowiednio dużo czasu na zaplanowanie udziału w uroczystości. W przypadku, gdy mamy krewnych lub przyjaciół za granicą, warto zrobić to jeszcze wcześniej.

Zaproszenia ślubne, jak wręczać

Osobiste wręczanie zaproszeń to najlepsza forma. Przyszli państwo młodzi mogą spotkać się z bliskimi i bezpośrednio przekazać im radosną nowinę. Jednak, gdy w grę wchodzi duże wesele niemożliwe jest spotkanie z każdym gościem. Nie ma nic złego w wysłaniu zaproszenia pocztą oraz przekazaniu informacji przez telefon.

Narzeczeni powinni postarać się o osobiste zaproszenie rodziców, przyjaciół oraz osób starszych.

Z dziećmi czy bez?

Coraz więcej par decyduje się na organizację wesela bez dzieci. W jaki sposób przekazać to w zaproszeniu? Najlepiej nie umieszczajcie danych dzieci, ani dopisku „z dziećmi”. Ewentualnie, w razie wątpliwości, przekażcie informację ustnie.

Zaproszenia ślubne bez kwiatów

Co chcielibyście otrzymać w prezencie? Kwiaty? Książki? Wino? A może myślicie o przekazaniu środków na dom dziecka lub schronisko? Przed wyborem zaproszeń, znajdźcie chwilę na zastanowienie się. Bardzo popularne są proste wierszyki, które mówią o tym, czego życzy sobie młoda para. Kiedy wybierzecie już cel, puścicie wodzę fantazji i wspólnie wymyślcie krótki wierszyk. Dobra zabawa gwarantowana. Jeżeli nie macie do tego głowy, zawsze możecie skorzystać z gotowych.

Co napisać na kopercie?

Elegancka forma zaproszenia wymaga również zadbania o kopertę. Zamówcie gotowe koperty z imieniem i nazwiskiem gościa oraz zwrotem grzecznościowym przed nim. Jeżeli decydujecie się na wysyłkę pocztą, konieczny jest również adres.

Czy odmieniać nazwiska?

Wiele polskich nazwisk jest problematycznych w odmianie. Warto więc, nie popełnić gafy i sprawdzić np. w słowniku w jaki sposób odmienia się dane nazwisko.

Jak wypisać zaproszenie z osobą towarzyszącą?

Jeżeli nie znacie osoby, nigdy wcześniej jej nie widzieliście to nie ma nic złego w niepodawaniu jej danych w zaproszeniu. Jeśli jednak wiemy, znamy imię i nazwisko osoby, która przyjdzie, bez wahania – wypiszmy je. Możecie również zapytać osobę, którą zapraszacie, kogo zabiera ze sobą.

Wygląd zaproszeń ślubnych to wasza indywidualna decyzja. Dobrym rozwiązaniem jest ich dopasowanie do całej estetyki ślubu. Z perspektywy gości warto dołożyć wszelkich starań i zaprosić wszystkich odpowiednio szybko. Warto dlatego poświęcić więcej czasu na wybór odpowiednich rodzajów zaproszeń. Na stronie https://www.zaproszeniaslub.pl/ dostępnych jest więcej informacji o tym, w jaki sposób wybierać zaproszenia.

 

źródło: materiał Partnera MK

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>