Zamykanie naczynek laserem ‒ kiedy można je wykonać? Jaka jest skuteczność zabiegu?

Zamykanie naczynek laserem daje spektakularne efekty / fot. Pixabay

Zamykanie naczynek laserem daje spektakularne efekty / fot. Pixabay

Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który pozwala pozbyć się większości powierzchniowych, a także głębszych zmian w postaci pękających naczynek. Zabieg jest stosunkowo krótki, raczej bezbolesny, a pierwsze efekty widać od razu

Zamykanie naczynek ‒ skąd problem?

Do zabiegu zamykania naczynek zgłasza się coraz więcej kobiet, a także mężczyzn. Pękające naczynka to bowiem jeden z naszych cywilizacyjnych problemów skórnych. Oczywiście zjawisko to może być sygnałem poważniejszych chorób, dlatego zawsze przed zabiegiem wymagana jest wcześniejsza konsultacja. Natomiast najczęściej pękające naczynka to efekt połączenia skłonności genetycznych, złej diety, zanieczyszczenia powietrza, zbyt intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, niedoborów witaminy C w diecie.
Rozszerzone naczynka, pękające, rozlewające się w zauważalny rumień wiele osób traktuje jako poważny problem estetyczny, który odbiera im część pewności siebie. Na szczęście dzięki laserowi skutecznie można zamknąć naczynia krwionośne i zachęcić skórę do regeneracji. Więcej dowiesz się na https://naturallook.com.pl/usuwanie-naczynek-zamykanie-naczynek/#laserowe%20zamykanie%20naczynek

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Usuwanie rumienia, poprawa kondycji skóry naczyniowej jest możliwa dzięki zastosowaniu zabiegu z wykorzystaniem odpowiednio dobranego urządzenia medycznego. W przypadku laserowego zamykania naczynek rekomendowany jest zabieg laserem Nd:YAG. Dociera on błyskawicznie w głębokie warstwy skóry, doprowadzając do koagulacji krwi, a przez to do zamknięcia naczynek. Jednocześnie działanie takie daje także sygnał do regeneracji skóry. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie rumienia i zamykanie naczynek. Zabieg jest selektywny, działa na wybrany obszar, dzięki temu jego skuteczność jest tak wysoka.

Skuteczność zabiegu laserowego zamykania naczynek

Skuteczność laserowego zamykania naczynek widać od pierwszego zabiegu, właściwie natychmiast po nim. Do pełnego efektu potrzeba jednak około 3 tygodni, w trakcie których skóra w pełni się regeneruje. Czasami konieczne jest wykonanie serii takich zabiegów, natomiast zależy to od obszaru i zakresu zmian, które chce się usunąć.
Aby uzyskać pełen efekt, należy stosować się do zaleceń po laserowym zamykaniu naczynek. Przede wszystkim chodzi o unikanie opalania, stosowanie ochronnych kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi, unikanie skrajnych zmian temperatury, a także produktów zawierających m.in. spirytus salicylowy, kwas glikolowy, retinol. Wskazane jest natomiast stosowanie zapisanych przez wykonującego zabieg kosmetyków i okładów, dobieranie maksymalnie delikatnej, niepodrażniającej skóry pielęgnacji. Na pierwsze kilka tygodni warto także zrezygnować z aktywności fizycznej podnoszącej ciśnienie krwi.

Usuwanie naczynek – czy warto?

Pielęgnacja skóry to temat bardzo szeroki. Wiele tutaj zależy od naszego stylu życia, diety, snu, używek, suplementacji. Bez odpowiedniego działania wewnętrznego często niemożliwe jest uchronienie się przed problemami skórnymi. Niestety kiedy już naczynka pękną, trudno jest usunąć te zmiany inaczej niż z pomocą lasera. Warto jednak pamiętać, że temu bardzo skutecznemu zabiegowi powinna jednak towarzyszyć zmiana nawyków i większa troska o zdrowy tryb życia. W przeciwnym razie grozić ci będzie powrót problemu. Medycyna estetyczna w tym przypadku stanowi bardzo skuteczną pomoc, natomiast to od ciebie w dużej mierze zależy, czy zrezygnujesz z zachowań, które sprzyjają powstawaniu kolejny zmian na ciele. Warto o tym pamiętać – połączenie medycyny estetyczne i zdrowego stylu życia dać może bowiem spektakularne efekty.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>