HIFU twarzy ‒ zaawansowana technika medycyny estetycznej

fot. Pixabay

fot. Pixabay

Terapia HIFU to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Zaawansowany technologicznie zabieg napina tkanki twarzy, dekoltu i ciała. Daje efekt liftingu do dogłębnej walki z wiotczeniem twarzy i ciała. HIFU działa na twarz do głębokości 4,5 mm i na ciało do głębokości do 13 mm, nie uszkadzając skóry

Wraz z wiekiem nasza skóra traci koloryt i elastyczność, co prowadzi do widocznego wiotczenia. Terapia HIFU to zabieg, który należy rozważyć, gdy skóra wykazuje pewną wiotkość, która może prowadzić do bardzo znacznego rozluźnienia. Odzwierciedlają to na twarzy opadające powieki, chomicze policzki, pojawienie się podwójnego podbródka, drobne zmarszczki na klatce piersiowej. Jeśli mieszkasz w Krakowie, sprawdź gdzie możesz wykonać HIFU Kraków.

Energia ultradźwięków w walce z wiotczeniem skóry twarzy i ciała ‒ moc HIFU

HIFU skupiają energię ultradźwięków w głębokich warstwach skóry o głębokości 1,5, 3 lub 4,5 mm, aby ogrzać tkanki i wytworzyć nowe włókna podporowe skóry. Dzięki systemowi energia jest skoncentrowana na różnych głębokościach skóry, stymulując naturalną syntezę kolagenu i elastyny. Ta niechirurgiczna technologia jest delikatniejszą medyczną alternatywą dla liftingu twarzy, która nie wymaga żadnych przerw towarzyskich ani zawodowych. Zabiegi działają ściągająco i liftingująco na obszarach poddanych zabiegowi.

Jak długo trwa sesja HIFU i jak wygląda?

W zależności od obszarów poddanych zabiegowi, sesja może trwać od 30 minut na policzki do 1 godz 30 minut na policzki, szyję i dekolt.

Przebieg sesji terapii HIFU

Po wywiadzie lekarskim, lekarz ustala z pacjentem strategię leczenia.
Pierwszym krokiem jest zaznaczenie obszarów, które będą leczone ołówkiem dermograficznym. W ten sposób identyfikuje się „strefy zabronione” (te położone naprzeciw tarczycy i nerwów) i wyznacza się strefy pracy, na których będzie działać urządzenie HIFU.

Lekarz następnie nakłada żel ultradźwiękowy, który pozwala na dobre przewodzenie ultradźwięków, które wnikają w skórę. Urządzenie wysyła uderzenia na różnych głębokościach: 4,5 mm i 3 mm. Każde uderzenie tworzy punkt cofania się skóry, który jest w ten sposób stymulowany dogłębnie i na powierzchni.
Sesja jest praktycznie bezbolesna. Trwa od 1h do 1h30. Niektóre obszary są nieco bardziej wrażliwe, takie jak dolna żuchwa, gdzie mrowienie można uznać za nieco nieprzyjemne. Pod koniec sesji może pojawić się lekko różowy wygląd skóry utrzymujący się od kilku minut do pół godziny, świadczący o skuteczności zabiegu.

Czy zabieg HIFU może mieć skutki uboczne?

Gdy zabieg HIFU jest wykonywany zgodnie z zasadami sztuki, nie ma skutków ubocznych, jednak w literaturze opisywano bardzo wyjątkowe przypadki oparzeń, parestezji (mrowienia), porażenia nerwu twarzowego. Wszystkie te skutki uboczne były szybko i całkowicie odwracalne.
Przeciwwskazaniem są infekcje skóry, w tym opryszczka lub obecność otwartej rany.

Ile sesji zabiegu HIFU jest potrzebnych do poprawy wyglądu skóry?

W zasadzie wystarczy jedna sesja (85% przypadków), ale w przypadku bardziej zaznaczonej obwisłej skóry (10% przypadków) konieczne jest wykonanie drugiej sesji 4 miesiące później. Zdarza się również, że 5% pacjentów słabo reaguje na „indukcję kolagenu” i zabieg nie przyniesie oczekiwanego efektu. Te rzadkie, niewystarczające wyniki są całkowicie nieprzewidywalne.

Odczucia po zabiegu HIFU

Pacjenci odczuwają w ciągu kilku tygodni po zabiegu uczucie jędrniejszej i napiętej skóry. Wyniki poprawiają się z czasem, ponieważ stymulowane fibroblasty reagują przez kilka miesięcy. Efekt liftingu jest więc wzmacniany z tygodnia na tydzień. Zwykle staje się optymalny po trzech do czterech miesiącach i trwa co najmniej 2 lata.

Czy HIFU jest bolesne?

W zdecydowanej większości przypadków leczenie najnowszymi urządzeniami nie jest bolesne – poza obszarami kostnymi, działanie HIFU może być niewygodne i nieprzyjemne. Próg bólu może się różnić w zależności od pacjenta. Ból podczas leczenia jest związany z uwolnieniem energii.

Czy mogę wznowić swoją aktywność po zabiegu HIFU?

Technika ta jest niechirurgiczna i nieinwazyjna, co pozwala na wznowienie aktywności bezpośrednio po zabiegu HIFU. W rzadkich przypadkach po zabiegu mogą wystąpić przejściowe skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, lekki obrzęk, mrowienie.

Czy po zabiegu HIFU efekty widoczne są od razu?

Efekty widoczne są po kilku tygodniach, czyli po czasie, w którym następuje naturalna stymulacja nowego kolagenu.

Ile zabiegów HIFU muszę wykonać?

W większości przypadków wystarczą dwa zabiegi w odstępie dwóch miesięcy. Dla podtrzymania efektu pożądane jest wykonanie jednego zabiegu HIFU rocznie lub co dwa lata. Porozmawiaj ze swoim dermatologiem o HIFU, doradzi Ci najlepsze rozwiązania dla widocznych rezultatów. Warto również skontaktować się ze specjalistami Kliniki medycyny estetycznej Skopia EC Kraków.

Wskazania do zabiegu HIFU

HIFU to terapia skierowana do pacjentów, którzy chcą poprawić jędrność skóry lub zniwelować wiotczenie skóry twarzy i szyi:
• obwisła skóra całej twarzy,
• utrata owalu twarzy, policzków,
• obwisła skóra szyi.

W przeciwieństwie do lasera, czy peelingów, zabieg ten można wykonywać na każdym typie skóry i o każdej porze roku, ekspozycja na słońce nie stanowi problemu ani przed, ani po zabiegu.
Odmładzanie twarzy za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej intensywności jest techniką medyczną. 

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>