Jak wygląda usuwanie makijażu permanentnego?

Usuwanie makijażu permanentnego fot. Pixabay

Zabieg makijażu permanentnego cieszy się sporą popularnością. Niestety czasem zdarza się tak, że oczekiwania są bardzo wysokie, ale efekt niekonieczne jest zadowalający. Jak wygląda usuwanie makijażu permanentnego i czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Jest to jednak zabieg inwazyjny i należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest w 100% skuteczny

 

Gdy zabieg się nie udał ‒ co robić?

Aby w pełni ocenić makijaż permanentny, trzeba nieco poczekać. Przez około 4 tygodnie barwnik wprowadzony pod skórę się stabilizuje. Dodatkowo musi odbyć się także regeneracja po nakłuciu igłą. Po wyjściu z gabinetu kosmetycznego makijaż jest ciemny i wyrazisty, ale jest to zjawisko normalne.

Przede wszystkim skóra na samym początku jest opuchnięta i potrzebuje odpoczynku. To oczywiście wpływa na wygląd makijażu. Dodatkowo linergistka podczas zabiegu mocno pigmentuje skórę. Przez około 2-3 tygodnie po jego wykonaniu ma miejsce złuszczanie naskórka i usuwanie pigmentu ze skóry. Po zagojeniu efekt powinien być satysfakcjonujący.

Oczywiście zdarzają się jednak błędy. Mniej doświadczone osoby mogą wybrać zbyt ciemny barwnik lub narysować nieodpowiednie linie. Dlatego należy stawiać na renomowane salony kosmetyczne. Niekiedy okazuje się, że jedynym rozwiązaniem jest usunięcie makijażu permanentnego.

Usuwanie makijażu permanentnego metodą laserową

Technika laserowa jest wykorzystywana do usuwania makijażu permanentnego czy tatuaży. Jednak nie każdy laser jest tak samo skuteczny. Warto więc zdecydować się na skorzystanie z usług renomowanego gabinetu. Usuwanie makijażu w tym przypadku polega na potraktowaniu wiązką laserową zabarwionej skóry. Pigment jest wówczas rozbijany na małe cząsteczki, które organizm może samodzielnie usunąć. Laser pobudza także skórę do walki z barwnikiem i wzmożonej regeneracji.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego wymaga czasu. Ilość zabiegów, które należy przeprowadzić, zależy od indywidualnej reakcji skóry i innych czynników. Spore znaczenie ma kolor pigmentu i głębokość na jakiej się znajduje. Dobrze, aby skóra poddawana działaniu lasera była nieopalona. Wtedy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo niewielkie.

usuwanie makijażu permanentnego

fot. materiał Partnera

Usuwanie makijażu permanentnego preparatem

Usuwanie makijażu permanentnego odbywać się może również przy pomocy specjalnych preparatów dostępnych na rynku. Oczywiście nie należy po nie sięgać samodzielnie. Lepiej zdać się na specjalistów w tym zakresie.

Produkty tego typu bazują na naturalnych i sztucznych składnikach. Lekko podrażniają skórę i doprowadzają do jej przekrwienia. Barwnik jest wypychany na zewnątrz, a skóra zaczyna się regenerować. Jeden zabieg pozwala zredukować widoczność barwnika o około 20%. To naturalna i bezpieczna metoda usuwania makijażu permanentnego. Wykorzystywane w tym przypadku preparaty są w stanie zniwelować pigmenty o różnym zabarwieniu. Pod tym względem przewyższają laser.

Kiedy zdecydować się na usunięcie makijażu permanentnego?

Na usuwanie makijażu permanentnego decydują się osoby, które doznały wskutek zabiegu reakcji niepożądanych. Jest to dobre rozwiązanie, gdy efekt wizualny nie jest zadowalający, a makijaż został wykonany nieprawidłowo. Po specjalne preparaty sięgają osoby, które wykonywaną będą mieć korektę zabiegu lub chcą nieco rozjaśnić barwnik wprowadzony pod skórę. Czasem okazuje się też, że makijaż permanentny się po prostu znudził.

Zabieg usuwania makijażu permanentnego wykonywany przez doświadczoną linergistkę jest w 100% bezpieczny. Pozwala na usunięcie każdego koloru pigmentu. Nie jest to jednak proces krótki, z czego warto zdawać sobie sprawę. Po wykonaniu zabiegu skóra musi być sucha. Tylko wówczas może się regenerować.

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze usunięcie makijażu permanentnego jest możliwe. Przeciwwskazaniami są w tym przypadku m.in. ciąża i okres karmienia piersią, miesiączka, chemioterapia, infekcje wirusowe i bakteryjne, łuszczyca, egzema, poparzenia słoneczne, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, cukrzyca czy hemofilia.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat usuwania makijażu permanentnego?

Usuwanie makijażu permanentnego to zabieg, na który decydują się osoby niezadowolone z efektu. Zdecydować się można w tym przypadku na metodę laserową. Nie mniej popularne jest wykorzystanie specjalnego removera. Warto skorzystać z usług doświadczonej linergistki.

 

Dużą popularnością cieszą się obecnie specjalne preparaty do usuwania makijażu permanentnego. Oparte są one w dużej mierze na składnikach naturalnych i działają dość szybko. Często barwnik ze skóry usunąć można już po 2 lub 3 sesjach, które odbywają się co 6 tygodni. Cena takiego zabiegu wcale nie jest wygórowana. Zadaniem removera jest wypchnięcie spod skóry wprowadzonego tam wcześniej pigmentu. Ma on zostać skumulowany w formie strupka, który później odpada. Wraz z nim znika makijaż permanentny.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>