Powiększanie i modelowanie ust – sposób na atrakcyjny uśmiech

Dzisiaj już drobne defekty ciała wcale nie muszą stanowić kłopotliwego problemu. Bo łatwo można to zniwelować. Jednym z najpopularniejszych obszarów do poprawienia są usta. A za pomocą wstrzykiwania odpowiednich substancji można je powiększyć i wymodelować. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda zabieg powiększania ust i kiedy powinno się go zastosować.

powiększanie ust

Do powiększenia i modelowania ust stosuje się odpowiednie wypełniacze, głównie kwas hialuronowy (fot. materiały prasowe)

Powiększanie ust – czym jest?
Do powiększenia i modelowania ust stosuje się odpowiednie wypełniacze, głównie kwas, który jest substancją naturalnie występującą w ciele człowieka – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Kwas ma właściwość wiązania wody, przez co odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek.
Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły, co prowadzi do wygładzenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego nawilżenia. W taki sposób można poprawić ogólną kondycję ust, można skupić się na poprawieniu konturu, zwiększeniu objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesieniu kącików ust. Czasami nisko osadzone kąciki ust mogą być bardzo kłopotliwe, bo wówczas twarz przybiera dziwny grymas, który czasem mylnie interpretowany jest jako niezadowolenie. Ale bez obaw, wstrzyknięcie kwasu nie spowoduje efektu twarzy człowieka śmiechu.
Zabieg powiększania i modelowania ust może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta przeważnie dotyczy zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Natomiast w późniejszym wieku dokonuje się głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust. Po zabiegu usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła nich, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Często istnieją obawy przed bolesnością zabiegu, powszechnie wiadomo, że okolice ust są bardzo wrażliwe, jednak podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie w różnych formach. Może być tradycyjne albo przewodowe (tzw. dentystyczne) lub mieć postać kremu znieczulającego, który aplikuje się około 40 min przed zabiegiem.
Natychmiast po zabiegu widoczny jest efekt naturalnie powiększonych ust. Efekt ten oczywiście nie jest stały, a utrzymuje się w zależności od preparatu, zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Jak się przygotować?
W zasadzie nie trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu powiększania ust. Nie absorbuje, nie obciąża zbytnio napiętego kalendarza, jest krótki i szybki – można go zrobić w przerwie na wyśmienity brunch. Jednak należy pamiętać, aby 3 dni przed zabiegiem nie zażywać aspiryny i nie stosować leków przeciwzapalnych. Oczywiście, bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć cały makijaż z ust.
Natomiast w dniu zabiegu powinno się unikać obciążającego wysiłku fizycznego oraz intensywnego nagrzewania ciała, czyli lepiej zrezygnować z sauny, solarium, opalania naturalnego – radzą eksperci z Klinik Ziemlewski.

A po zabiegu?
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, chodzi tu o bardzo dynamiczną mimikę. Raczej nie powinno się też dotykać i masować miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, sauna). Warto stosować się do zaleceń, aby efekt był jak najbardziej zadowalający.

Kto powinien go unikać?
Istnieje kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu, warto poinformować lekarza w wywiadzie o wszelkich swoich dolegliwościach, aby uniknąć efektów niepożądanych. Do najczęstszych przeciwskazań należą:
– ciąża i karmienie piersią;
– problemy skórne w okolicach ust typu zapalnego lub infekcje (trądzik, opryszczka, etc.);
– skłonności do blizn przerostowych (keloidów);
– choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Warto również wiedzieć, że po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne, tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień, krwiaczek; nie należy wówczas nadmiernie panikować. Wszystkie te objawy powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. Natomiast jeśli tak się nie dzieje, należy dokładnie monitorować zmianę i w przypadku niepokojących objawów niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Więcej na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/medycyna-estetyczna

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>