Białe zęby – jak to zrobić?

wybielanie-zebow-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Twoje zęby nie są śnieżnobiałe? Zastanawiasz się, co zrobić, by to zmienić? Dowiedz się, jakie są sposoby na wybielenie zębów i zagwarantowanie sobie pięknego hollywoodzkiego uśmiechu

Kolor zębów – od czego zależy?

Wbrew pozorom naturalnym kolorem zębów wcale nie jest biel. Najczęściej są to odcienie żółci, czasami wpadające nawet w delikatny brąz. Wygląd zębów uzależniony jest od kilku czynników. Pierwszym z nich, na który człowiek nie ma wpływu, są uwarunkowania genetyczne. Kolejnymi może być m.in. niewłaściwa dieta, korzystanie z używek, a także nieodpowiednia higiena jamy ustnej bądź jej całkowity brak.

Dla wielu osób kolor zębów jest przyczyną wielu kompleksów. Za wszelką cenę pragną oni wybielić swoje zęby i cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo produktów, których zadaniem jest rozjaśnienie zębów o kilka tonów. Jednak nawet ich regularne stosowanie nie przynosi w większości zadowalających i widocznych gołym okiem efektów. Jednym z najlepszych i najbardziej bezpiecznych rozwiązań jest wybielanie zębów w profesjonalnych gabinetach dentystycznych.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym to jedna z najbezpieczniejszych form poprawienia kolorytu swojego uzębienia. Metod wybielania jest kilka. Niektórzy wykorzystują lasery, inni lampy czy też nakładki. We wszystkich tych metodach użyte zostają preparaty, które charakteryzują się wysokim stężeniem nadtlenku wodoru, który aktywowany jest poprzez działanie lasera bądź lamp emitujących światło niebieskie.

Przed przystąpieniem do tego typu zabiegu, lekarz stomatolog ocenia stan jamy ustnej, oczyszcza powierzchnię zębów z przebarwień oraz zalegającej płytki nazębnej i zabezpiecza dziąsła i szyjki zębowe. Następnie aplikuje preparat i pozostawia go na około 15-20 minut doświetlając go odpowiednim światłem z lamp bądź lasera. Czynność tę powtarza się do momentu uzyskania pożądanego koloru. Wybielanie zębów laserem najczęściej trwa około 30 minut, a w przypadku lamp około godziny. Zabiegu wybielania zębów dokonać można w większości gabinetów dentystycznych. Jednym z nich jest AllSmiles Dental w Lublińcu.

Kolejną metodą stosowaną w gabinetach stomatologicznych jest metoda nakładkowa. W porównaniu do dwóch poprzednich jest ona znacznie bardziej czasochłonna i wymaga wizyty w gabinecie dentystycznym więcej niż jeden raz. Polega na stworzeniu specjalnych nakładek, które idealnie pasują do łuków zębowych. Na łukach umieszczony zostaje specjalny preparat wybielający. Nakładki powinny być noszone przez pacjenta przez kilka godzin w ciągu dnia bądź podczas snu. Cały proces wybielania trwa około 2 tygodni i przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarza stomatologa.

Domowe sposoby wybielania zębów

Istnieje również wiele domowych sposobów na rozjaśnienie zębów. Jednak nie dają one takich efektów jak te wykonywane przy użyciu specjalnych preparatów. Jednym z często polecanych sposobów jest zastosowanie aktywnego węgla. Można dodać go do pasty do zębów bądź stworzyć specjalną mieszankę dodając do niego olej kokosowy. Metoda ta usuwa osad nazębny, ale ściera szkliwo. Dlatego też nie powinna być stosowana zbyt długo i często.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>