Biega i gotuje

Przebiegła siedem maratonów, zmieniła styl życia i zarządzania swoim czasem. – Bieganie zmieniło wszystko – mówi Małgorzata Majewska, która właśnie wydała książkę Przepis na bieganie

kuchnia gotowanie sport bieganie pasja zdrowie

Majewskiej przepis na życie, zdrowie i bieganie / fot. materiały prasowe

Oprócz przepisów na zdrowe, zoptymalizowane posiłki dla aktywnych książka zawiera wiele rad dla tych, którzy chcą zacząć biegać i czerpać z biegania radość i zdrowie.

bieg bieganie sport kondycja zdrowie

Zainspiruj się! Zadbaj o swoje ciało i ducha.

Po kontuzji kręgosłupa Małgorzata nie wierzyła, że może wrócić do formy. – Zawsze myślałam, że bieganie nie jest dla mnie. Że w ogóle nie jest dla zwykłych ludzi – mówi. – Jednak co jakiś czas, szczególnie w trudnych sytuacjach, powracało do mnie dziwne przeświadczenie, że problem należy rozbiegać – dodaje. Na poważnie zaczęła biegać cztery lata temu. Nauczyła się też m.in. dobrego zarządzania swoim czasem. – Jeśli się pracuje w mieście, a mieszka poza nim, jest się mamą i próbuje się prowadzić normalne życie towarzyskie, to zorganizowanie czasu na trzy, cztery treningi w tygodniu jest dużym wyzwaniem – wyjaśnia.
Podobnym wyzwaniem jest opracowanie właściwej diety, która jest niezbędnym wsparciem dla biegacza – bez względu na to, czy dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, czy przebiegł już kilka maratonów. Napoje czy batony energetyczne nie wystarczą. Organizm potrzebuje specjalnego podejścia i zdrowej, zbilansowanej diety. Przepis na bieganie to aż 80 prostych przepisów, wspierających aktywność osoby, która biega lub uprawia inny sport. To również garść porad: jak zacząć biegać, by uniknąć kontuzji; w jakim tempie wprowadzać zmiany żywieniowe; po jakie produkty najlepiej sięgać przed biegiem, w jego trakcie i po nim; czy suplementy i odżywki są niezbędne?, a może są szkodliwe?; jak biegać, by skutecznie schudnąć. Książka powstała przy współpracy z konsultantem ds. żywienia sportowców, dr hab. Barbarą Frączek.
W trakcie biegu ja i mój organizm to jedno – podkreśla Małgorzata Majewska – nie mogę z nim walczyć. Mogę próbować się z nim dogadać. Ta książka miała odpowiedzieć na pytanie, jak zatroszczyć się o własne ciało, i dostarczyć przydatnych do tego narzędzi.

Paulina Bandura

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>