Błonnik pokarmowy w tabletkach na odchudzanie

Na rynku odnajdziemy niezliczone ilości wszelkiego rodzaju suplementów diety, mających, jak za sprawą magicznej różdżki pozbawić nas nadwagi w mgnieniu oka. Czy faktycznie jest to możliwe, czy suplementy te są skuteczne? Wśród dostępnych środków, najlepiej wybierać te tabletki na odchudzanie, które są dostępne w aptekach, chociaż w stosunku do większości z nich nie ma takiego wymogu. Trzeba się również liczyć z tym, że nic się samo nie wydarzy, nie ma więc szansy, że będziemy leżeć całymi dniami na kanapie z pilotem w ręku i zajadać ciasteczka czy inne kaloryczne zakąski a za sprawą stosowanego suplementu, kilogramy same się zgubią. Niestety, niezbędne jest tutaj zbilansowana, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Tabletki na odchudzanie powinny być zatem jedynie uzupełnieniem i wzbogaceniem owej diety.

blonnik1

fot. materiał prasowy

 

Błonnik w suplementach diety
Błonnik pokarmowy jest od dawien dawna stosowany w dietach odchudzających. Powszechnie znany jest bowiem jego zbawienny wpływ na perystaltykę jelit, przemianę materii i inne procesy wspomagające gubienie zbędnych kilogramów. Stosowanie tabletek na bazie błonnika pokarmowego daje nam uczucie sytości i redukcji łaknienia. Dzieje się to za sprawą zarówno błonnika rozpuszczalnego, jaki i nierozpuszczalnego. Ten pierwszy w połączeniu z woda tworzy żel, który wypełnia żołądek oraz zatrzymuje w nim pożywienie na dłużej, wywołując tym samym właśnie uczucie sytości. Żel ten osadza się na ściankach żołądka, jak również na górnym odcinku przewodu pokarmowego ograniczając w ten sposób znacząco wchłanianie się węglowodanów. Jeżeli natomiast weźmiemy pod lupę błonnik nierozpuszczalny, to jego działanie możemy porównać do miotełki, która przemierzając nasz przewód pokarmowy, usuwa wszystkie zbędne naleciałości i złogi niepotrzebnych organizmowi substancji. Jest on zatem doskonały w walce na przykład z przewlekłymi zaparciami. Jest to zarazem substancja bardzo bezpieczna dla naszego organizmu. Istnieją jednak opinie, wedle których przyswajanie błonnika jest owszem bezpieczne, jednak tylko wtedy, gdy jest on w postaci innej niż tabletka. Mówi się, iż może ona wchłonąć wodę zbyt wcześnie i za sprawą tego utkwić w przełyku, powodując komplikacje zdrowotne. Jest to jednak, na dobrą sprawę jedyna wątpliwa opinia z jaką możemy się spotkać w temacie błonnika pokarmowego.

Chudnij-szybko.pl – więcej informacji o skutecznych i bezpiecznych sposobach na odchudzanie.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>