Botoks– lek na zmarszczki mimiczne

Twoim kompleksem są zmarszczki mimiczne? Mogą pojawić się już w młodym wieku, ponieważ nie są one związane bezpośrednio z procesem starzenia skóry, ale z nasza mimiką. W jaki sposób możemy się ich pozbyć?

Poznaj receptę na skórę bez zmarszczek / fot. materiały prasowe

Poznaj receptę na skórę bez zmarszczek / fot. materiały prasowe

Zmarszczki mimiczne powstają przede wszystkim jako konsekwencja ruchów naszych brwi, mrużenia oczu, marszczenia czoła czy uśmiechania się. Według naukowców mięśnie na naszej twarzy kruszą się nawet około 15 tysięcy razy dziennie. Na powstawanie zmarszczek mimicznych narażone są bardziej osoby z suchą skórą, ale mogą pojawić się one na każdej cerze.

Jak możemy zapobiegać zmarszczkom mimicznym?

Jeżeli często wyrażasz swoje emocje poprzez mimikę, jesteś w grupie osób, które są narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych. Głównym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się, jest złagodzenie mimiki twarzy. Również powinniśmy pamiętać o odpowiednich kosmetykach, pici u dużej ilości wody, unikania słońca i solarium, a także o masażu twarzy, na przykład przy aplikacji kosmetyków.

Co jednak zrobić wtedy, gdy zmarszczki mimiczne są już widoczne i chcemy się ich pozbyć? Tutaj z pomocą przychodzą lekarze medycyny estetycznej oraz botoks, który potrafi dosłownie je wyprasować i odjąć lat.

Likwidacja zmarszczek poprzez wstrzykniecie botoksu

Botoks to inaczej jad kiełbasiany czy toksyna botulinowa, która wytwarzana jest głównie przez bakterie Clostridium botulinum. W dużych dawkach substancja ta jest trująca dla organizmu człowieka, ale w niewielkich dawkach może dać działanie lecznicze.

Obecnie botoks posiada szerokie zastosowanie w medycynie, w tym w medycynie estetycznej. Stosowany jest między innymi W leczeniu kurczu powiek, zeza, schorzeniach związanych z tikami nerwowymi, nadmiernej potliwości czy nadmiernego napięcia mięśni.

W medycynie estetycznej botoks służy do wygładzania zmarszczek mimicznych poprzez wstrzykniecie odpowiedniej dawki w jej okolicę. To powoduje wygładzenie zmarszczki poprzez rozluźnienie znajdującego się w jej sąsiedztwie mięśnia. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu i występują przez około 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg możemy bezpiecznie powtórzyć.

Gdy także interesuje cię botoks, Lublin jest jednym z miast, gdzie skorzystasz z tego zabiegu. Sprawdź oferty już teraz!

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>