Cechy dobrego fotografa na ślub i wesele

Ślub to ważna chwila w życiu każdej pary, dlatego niezwykle istotne jest upamiętnienie jej na zdjęciach czy filmach. Czym zatem kierować się podczas wyboru odpowiedniego fotografa na ten dzień?

Pamiątka na lata / fot. materiały prasowe

Pamiątka na lata / fot. materiały prasowe

Umiejętności i sprzęt

Bez wątpienia pierwszą rzeczą, która musi wyróżniać kandydata do wykonania ślubnych i weselnych zdjęć, jest talent. W weryfikacji może pomóc przejrzenie jego portfolio – przykładowe zdjęcia wiele mówią na temat zdolności. Fotograf weselny to zawód artystyczny, a jak wiadomo, każdy artysta ma swój indywidualny styl, dlatego należy sprawdzić, czy pokrywa się on z naszymi oczekiwaniami. Ważne, by osoba taka była kreatywna i miała dużą wyobraźnię oraz tzw. oko do interesujących kadrów. Dziesiątki czy setki niemal identycznych zdjęć z wesela raczej nie będą tym, za co warto płacić.

Dobrze też zapytać o rodzaj sprzętu – nawet najzdolniejszy fotograf ślubny nie jest w stanie wykonać zdjęć na odpowiednim poziomie, jeśli nie ma wysokiej jakości wyposażenia technicznego. Należy również upewnić się, czy fotograf posiada zgodę na wykonywanie zdjęć w kościele oraz czy dysponuje zapasowym aparatem w razie nagłej awarii, wpadki czy uszkodzenia.

Charakter i podejście do pracy

Poza umiejętnościami istotna jest także osobowość i cechy, którymi charakteryzuje się fotograf na wesele. Jeśli mamy do czynienia z osobą, która nie potrafi dobrze zorganizować sobie pracy, ciężko nawiązać z nią kontakt, nie słucha naszych pytań ani próśb, jest uszczypliwa, niemiła czy zamknięta w sobie, raczej trudno spodziewać się owocującej współpracy.

Profesjonalny fotograf weselny jest w stanie odnaleźć się w każdej sytuacji, rozmawiać z różnymi typami ludzi, sumiennie podchodzić do swojego zadania, zawodowo wykonywać obowiązki, wykazując się samodzielnością i pewnością siebie, a jednocześnie dużą kulturą, empatią i życzliwym stosunkiem do swoich klientów oraz ich gości.

Niezwykle ważne jest więc, by fotograf ślubny odpowiadał charakterologicznie przyszłej młodej parze – jeśli nie czują się w jego towarzystwie dobrze, lepiej nie wynajmować go na ten ważny dzień. Komfort i swoboda są niezwykle ważne podczas ślubu i wesela. Dodatkowy stres spowodowany przez fotografa jest zupełnie niepotrzebny.

W celu znalezienia idealnego fotografa należy przejrzeć wiele ofert i portfolio. Wybór na pewno nie będzie łatwy, jest wielu utalentowanych fotografów, nas najbardziej zachwyciła fotografia Jędrak.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>