Cera naczynkowa – czego należy unikać?

Posiadasz cerę naczynkową? Na Twojej skórze pojawiają się charakterystyczne pajączki? Dowiedz się, czego należy unikać i jak dbać o skórę, by móc cieszyć się jej zdrowym wyglądem

cera naczynkowa

Jak dbać o cerę z pajączkami? / fot. materiały prasowe

Cechy charakterystyczne cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga bardzo dużo zainteresowania i uwagi. Jest bardzo wrażliwa, charakteryzuje się zaczerwieniem twarzy, a także widocznymi plamkami w okolicach nosa, brody i policzków. Skóra jest cienka i bardzo szybko reaguje na wszelkie czynniki zewnętrzne. Widoczne czerwone linie i rumieńce są efektem rozszerzonych i kruchych naczyń krwionośnych. Zaczerwienienie i pajączki mają tendencję do długiego utrzymywania się na skórze stając się mało estetyczne. Przyczynami płytko zlokalizowanych naczyń krwionośnych mogą być:

  • zaburzenia hormonalne,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • nadciśnienie,
  • niewłaściwa dieta,
  • gwałtowne zmiany temperatur,
  • stres,
  • niewłaściwa pielęgnacja cery naczynkowej.
  •  

    Cera naczynkowa – czego należy unikać?

    Bagatelizowanie potrzeb cery naczynkowej może skutkować pojawieniem się trądziku różowatego. Wiedza, czego wystrzegać się przy tego rodzaju cerze, a także właściwa pielęgnacja pomogą utrzymać ją dobrej kondycji.

    Wysoka temperatura, czyli opalanie

    Cera naczynkowa nie lubi różnicy temperatur. Jeżeli posiadasz skórę wrażliwą, z rozszerzonymi naczynkami, zrezygnuj z opalania się w solarium. Promieniowanie UVA szkodzi skórze, przyspiesza proces starzenia, a przede wszystkim sprawia, że sieć naczyń krwionośnych staje się bardziej widoczna. Cera naczynkowa nie lubi także promieniowania słonecznego, dlatego bardzo istotne jest używanie kremów z wysokimi filtrami UV, a także specjalnie przystosowanych kosmetyków do cery naczynkowej: https://sklep.arkana.pl/pl/c/Popekane-naczynka/373.

    Suche powietrze, czyli sauna

    Mówi się, że regularne uczęszczanie do sauny poprawia nie tylko stan skóry, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niestety, wysoka temperatura, a także suche powietrze mogą negatywnie wpłynąć na wrażliwą cerę naczynkową. Pod wpływem suchego powietrza zmiany naczyniowe mogą się nasilić.

    Alkohol i inne używki

    Osoby z delikatną cerą powinny wystrzegać się także alkoholu i papierosów. Po pierwsze wysuszają one skórę, a także rozszerzają naczynia krwionośne. Wysokoprocentowe napoje wypłukują minerały i cenne dla organizmu witaminy. Cera wydaje się być zmęczona, a na jej powierzchni pojawiają się liczne zmarszczki i bruzdy.

    Pikantne potrawy, czyli niewłaściwa dieta

    Kondycja skóry zależy także od diety. To co jesz, ma ogromny wpływ na wygląd Twojej cery. Pikantne przyprawy dodawane do gorących dań powodują pojawienie się charakterystycznego rumieńca. Zrezygnuj z pikantnych potraw na rzecz owoców, warzyw, nabiału i ryb. Chłodna woda i soki pomogą obniżyć temperaturę ciała i poprawić wygląd skóry.

    Peelingi i kwasy

    Agresywne peelingi i kwasy to absolutni przeciwnicy cery naczynkowej. Jakikolwiek zabieg kosmetyczny powinien być konsultowany i wykonywany pod czujnym okiem specjalisty. Jedynym sprzymierzeńcem wrażliwej cery jest kwas migdałowy o niskim stężeniu.

    Cera naczynkowa – kosmetyki

    Posiadaczki cery naczynkowej powinny unikać silnych kosmetyków zawierających alkohol. Do pielęgnacji wrażliwej skóry najlepiej używać dermokosmetyków takich jak w ofercie marki Arkana. Połączenie delikatnych składników zapewni Twojej skórze ukojenie, regenerację i odżywienie. Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być bogate w kwas laktobionowy o wysokim stężeniu, który spowalnia procesy starzenia, a przede wszystkim łagodzi rumień. W ofercie sklepu Arkana znajdziesz zestaw produktów, które zapewnią Twojej delikatnej skórze kompleksową opiekę. Obecny w produktach ekstrakt z Sakury wzmocni naczynia krwionośne cery wrażliwej, alergicznej, a także naczyniowej.

     

    KOMENTARZE

    DODAJ KOMENTARZ

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>