Co warto wiedzieć o kremie do twarzy na dzień?

Włączając telewizję, czytając ulubionego bloga, czy oglądając popularne vlogi, nie raz, nie dwa, natknąć się można na reklamę, opinie czy poradę, której tematem jest krem do twarzy na dzień. Jednakże przed decyzją zakupu tego kosmetyku, warto jednak sięgnąć po szczyptę wiedzy na temat tego, kiedy i w jakim celu warto zacząć z niego korzystać

krem do twarzy

Poznaj zasady / fot. materiały prasowe

Kiedy warto zacząć stosować krem do twarzy na dzień?
Mawia się, iż nawilżanie twarzy warto zacząć, gdy na liczniku naszego wieku wybije magiczna dwudziestka. Z całą pewnością jest to jeden z najlepszych momentów na to, aby sięgnąć po pierwszy krem do twarzy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby świadomą pielęgnację zacząć już wcześniej, w wieku nastoletnim. Nie należy jednak zbyt długo odwlekać nakładania kremu do twarzy na dzień. Choć czynność ta na początku jest dość nużąca i zdarza się o niej zapominać, jest to jeden z najlepszych zabiegów, jakie możemy zafundować naszej cerze.
Na co warto skupić uwagę kupując krem do twarzy na dzień?
Każdy krem do twarzy, bez względu czy jest to krem stosowany rano czy wieczorem, należy wybierać biorąc pod uwagę typ swojej cery. Wyróżnia się trzy zasadnicze jej rodzaje:
-suchą,
-normalną,
-tłustą.
Niektóre z Pań są posiadaczkami połączenia wszystkich typów, czyli cery mieszanej. Jak rozpoznać swój rodzaj skóry? Bezpiecznie jest udać się w tym celu do kosmetologa lub dermatologa, który na podstawie profesjonalnych badań oceni rodzaj cery. Jednakże każdy z typów posiada charakterystyczne cechy. Posiadaczki cery suchej mają zwykle problem z suchą, podrażnioną skórą, mającą tendencję do łuszczenia się. Skóra tłusta ma natomiast tendencję do świecenia oraz wybłyszczania się. Posiadaczki cery normalnej nie wykazują znacznych odchyleń w żadną stronę.
Niezależnie od rodzaju twojej cery, możesz wykorzystać małą wielką pielęgnację i wypróbować kremy do twarzy na dzień od tołpa.
Po ustaleniu typu cery należy pamiętać, aby krem do twarzy na dzień nie był zbyt ciężki, skoncentrowany i mocno nawilżający. Taki kosmetyki sprawdzi się na noc, gdy nie zależy nam na profesjonalnym wyglądzie. Rankiem lepiej na twarz nakładać coś lżejszego. Sprawi to, iż skóra otrzyma poranną dawkę nawilżenia i odżywienia, ale nie zostanie nadmiernie otulona. Lekka formuła kremu zapewni również lepsze utrzymywanie się makijażu. Dobrze przygotowana cera, oczyszczona, stonizowana i delikatnie nawilżona, jest świetną bazą pod późniejszy make-up.
Zalety używania kremu do twarzy na dzień
Pierwszym, wspomnianym już wcześniej walorem kremu na dzień, jest odpowiednie przygotowanie twarzy pod makijaż. Ponadto krem do twarzy na dzień często w swojej formule zawiera różne cenne składniki, które mogą pomóc w walce z różnymi, skórnymi dolegliwościami. Przykładem mogą być kremy łagodzące redukujące przebarwienia, czy choćby kremy, w składzie których znajdują się wyciągi z ziół i naturalnych składników, które pomagają w walce z wypryskami, wągrami, czy innymi zmianami. Największą zaletą kremów na dzień jest jednak opóźnienie procesów starzenie, związane z dostarczaniem niezbędnych substancji nawilżających, odżywczych i budujących, wypłukujących się z organizmu w efekcie upływu czasu.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>