Częste schorzenia stóp

Choroby stóp są często przez nas lekceważone. Stopy traktujemy po macoszemu i nie poświęcamy na ich pielęgnację tyle czasu ile powinniśmy. Zapominamy jak ważna częścią ciała są nasze stopy. Dolegliwości stóp to problemy, które wymagają leczenia i podjęcia odpowiednich czynności. W tym celu należy zgłosić się do podologa.

zdrowe stopy dzięki ortogenic.pl

Zdrowe stopy od ortogenic.pl/ fot. materiały prasowe

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to częsty problem z jakim przychodzą pacjenci do podologa. Jest to dolegliwość bolesna, powodująca dyskomfort w chodzeniu. Jeśli szybko nie podejmiemy leczenia istnieje ryzyko ropienia i wdania się infekcji. W gabinetach podologicznych częstym sposobem leczenia tego problemu jest metoda Arkady. Jest to innowacyjna metoda, która umożliwia wyleczenie dolegliwości już na jednej wizycie. Polega ona na ustabilizowaniu palca w kostce Arkady, odkształcenia go i pokrycia akrylem. Cechują ją wysoka skuteczność i brak przeciwwskazań do zabiegu.

Odciski i modzele

Niewygodne obuwie i deformacje stóp (płaskostopie) to jedne z częstszych przyczyn powstawania odcisków i modzeli. Odciski pojawiają się na skutek tarcia lub ucisku spowodowanego przez ciasne buty. Mogą sprawiać ból i powodować dyskomfort w chodzeniu. Modzele są to hiperkeratozy, czyli zmiany powstałe z nagromadzenia nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka. Są nieestetyczne, jednak nie powodują bólu. Zarówno odciski jak i modzele najlepiej jest usuwać w gabinecie podologicznym

Pękające pięty

Skóra na stopach jest grubsza niż na reszcie ciała i w dodatku pozbawiona jest gruczołów łojowych, których zadaniem jest natłuszczanie skóry. Bardzo często jest ona przesuszona czego efektem są pęknięcia na piętach. Kiedy zbagatelizujemy ten problem, spękania będą się pogłębiać i tworzyć bolesne rany. W leczeniu pękających pięt dobre efekty przynosi kuracja z wykorzystaniem maści z witaminą A.

Grzybica

Jedną z częściej występujących chorób stóp jest grzybica. Za wywołanie tej choroby zazwyczaj odpowiadają dermatofity. Grzybica atakuje osoby o obniżonej odporności (np. po antybiotykoterapii, zażywaniu leków przeciwnowotworowych, przy AIDS), w podeszłym wieku, o nieprawidłowym krążeniu oraz z nadmierną potliwością stóp. Chorobą tą można zarazić się przez używanie cudzych ręczników, skarpet lub butów. Często siedliskiem grzybów jest basen, kluby fitnessowe, miejsca z wspólnymi łazienkami oraz sauny. Grzyby lubią środowisko wilgotne i ciepłe, dlatego często atakują skórę stóp. Leczenie grzybicy stóp wrocław jest procesem długotrwałym, którego nie należy przerywać.

 

 

ortogenic.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>