Czy blizny mogą zniknąć samoistnie?

Blizna to nieodbudowany płat skórny, tkanka, która nie była w stanie wrócić do swojego naturalnego wyglądu. Często są wynikiem urazów mechanicznych, przebytych chorób, jak na przykład ospa czy zmian skórnych, tu przykładem może być trądzik. Blizny są także zmorą kobiet, które urodziły dzieci i miały wykonane cesarskie cięcie. Wiemy, że są; wiemy też, że można z nimi walczyć, ale czy samoistnie mogą zniknąć?

blizny, znika blizna, płat skóry, leczenie

Jak rozprawić się z bliznami? / fot. materiały prasowe

Co w bliznach sprawia nam problem?

Blizny to szeroki i trudny do wyczerpania temat. Z jednej strony sprawiają nam one zdecydowane problemy swoim wyglądem oraz kształtem. Z drugiej martwimy się o nie w kontekście wystawiania ich na działanie słoneczne. Samoistnie tkanka bliznowa może się zasklepić, ale zdecydowanie nie odbuduje się całkowicie. Dlatego delikatne uszkodzenia ciała kończą się małymi bliznami, z których część się zmniejsza, natomiast większe, bez naszej pomocy nigdy nie odzyskają dawnej sprawności.

Co możemy zrobić?

Na pewno nie możemy czekać. Takie działanie nie pomoże nam na blizny, nie zlikwiduje ich. Co więcej, im dłużej czekamy, tym trudniej blizn się pozbyć. Oczywiście, możemy zdecydować się na zabieg laserowy, jednak nie jest on możliwy w każdych warunkach, a do tego sprawia, że nasz portfel robi się dziwnie pusty. Stosowanie preparatów na blizny ma zdecydowanie większy sens, jednak prawdziwym hitem są plastry i żele sylikonowe, które idealnie wpływają na strukturę blizny i zmniejszają ją regenerując tkanki. Jeśli więc zależy nam na pięknym ciele bez blizny, musimy spróbować dowiedzieć się o niej czegoś więcej, np. na stronie wszystkoobliznach.pl i zdecydować się na użycie plastrów i żelu.

Dzięki szybkiej reakcji i właściwej pielęgnacji rany i blizny możemy ją zdecydowanie zmniejszyć, a bardzo często także całkowicie się jej pozbyć. To zaś sprawia, że już nie musimy martwić się o to jak będzie wyglądało nasze ciało, np. po porodzie.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>