Czy maliny działają na piękną cerę?

Istnieje wiele roślin, które doskonale działają na cerę i leczą problemy dermatologiczne. Jedną z nich jest malina, ale nie ta, którą spożywamy w lecie i z której robimy soki na zimę. Mowa o Malinie Moroszka, znanej również pod nazwą „malina nordycka”. Roślina rodzi wyjątkowe owoce w kolorze pomarańczowym.

MALINA

Malina Moroszka w kosmetyce

Już do wielu lat wykorzystuje się pomarańczową malinę do pielęgnacji skóry, choć w Europie nie zawsze była popularna. Jednak badania naukowe i testy pokazały, że może stanowić drogocenny składnik wielu kosmetyków.

Malina Moroszka – krem o wyjątkowych właściwościach

Coraz więcej firm wprowadza wyciąg z tej rośliny do swoich kosmetyków, a przede wszystkim do kremów. Dzięki temu uzyskując doskonałe preparaty odżywcze, bogate w witaminy i mikroelementy, które są potrzebne w zasadzie każdej skórze.

Malina wykazuje doskonałe właściwości odmładzające i przeciwutleniające, czyli dobrze wpływa zarówno na skórę dojrzałą, wygładzając drobne zmarszczki i poprawiając napięcie naskórka, jak i na młodszą, zapobiegając procesom starzeniowym. Dodatkowo dobrze oczyszcza, działa przeciwbakteryjnie i stymuluje syntezę kolagenu. Zawiera dużą ilość karotenoidów, które chronią przed podrażnieniami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ma dużą ilość witaminy A, E i C, dzięki czemu zapewnia piękną, świeżą, dobrze odżywioną i zregenerowaną skórę.

Tak doskonałe właściwości pielęgnacyjne spowodowały, że malinę wprowadza się nie tylko do kremów i balsamów do ciała. Dobrym jej źródłem są także peelingi cukrowe – np. peeling cukrowo – solny żurawina i malina moroszka Green Pharmacy.

Właściwości peelingów cukrowych

Peelingi cukrowe są polecane dla osób, które chcą odświeżyć swoją skórę, usunąć martwy naskórek, wygładzić i ujędrnić ciało. Mogą być stosowane jako samodzielny zabieg lub pierwszy element przed nałożeniem odżywczego balsamu czy dobrej maseczki. Efekt wygładzenia i usunięcia zrogowaciałego naskórka jest widoczny od razu, a samo używanie peelingu cukrowego – bardzo proste. Kosmetolodzy zalecają wykonywanie domowych peelingów przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Mówiąc o tym niepozornym pomarańczowym owocu, nie możemy zapomnieć o jego zapachu. Jest niepowtarzalny, bardzo soczysty, energetyzujący i błyskawicznie wprowadzający nas w dobry nastrój. To właśnie dlatego większość kosmetyków z maliną ma obłędny aromat, który sprawia, że bardzo łatwo można się od nich uzależnić

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>