Czy test ciążowy może się mylić?

test ciążowy

Test ciążowy / fot. Pixabay


Dziecko to dar, na który czeka wiele par na całym świecie. Starania o upragnione potomstwo mogą przebiec błyskawicznie lub wydłużać się miesiącami, a wszystko to zależy od naszych organizmów, predyspozycji zdrowotnych, a także odrobiny szczęścia. Wiele kobiet czeka na upragnione dwie kreski. Czy jednak test ciążowy może się mylić?

Skuteczność testu ciążowego

Ciąża to w naszym kraju bardzo delikatny temat, zwłaszcza jeśli temat ten poruszany jest w gronie najbliższych. Jeśli jednak kobieta ujrzy dwie kreski na teście, nie może być w 100 procentach pewna, że do zapłodnienia doszło. Warto jednak znać zasadę, na podstawie której działają testy ciążowe.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów testów ciążowych. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy paskowe, które należy zanurzyć w próbce moczu, strumieniowe, które należy umieścić pod strumieniem moczu, a także płytkowe, na które za pomocą specjalnej pipety, aplikuje się próbkę moczu.

Większość z nich dostępna jest w aptece i cechuje się niemalże 90-procentową wiarygodnością. Co, jeśli kobieta zobaczy dwie kreski, a w ciąży jednak nie będzie? Chcesz zadbać o swoje zdrowie, zanim zaczniesz się starać o dziecko? Wykonaj komplet niezbędnych badań. Pożyczka przez Internet umożliwi Ci ich sfinansowanie.

Co może być przyczyną fałszywie pozytywnego wyniku testu ciążowego?

Przede wszystkim, test ciążowy powinien być przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producenta. Warto też pamiętać, że wszystkie rodzaje testów, różnią się między sobą czułością i wykrywają ciążę po różnej ilości dni. Jeśli jednak przeprowadzasz badania na wczesnym etapie, ryzyko fałszywie pozytywnego testu jest niskie, jednak jest możliwe.

Pozytywny wynik testu przy braku ciąży może przytrafić się kobiecie, która w niedawnym czasie poroniła. Ponadto test robiony tuż po owulacji, również może wprowadzić kobietę w błąd. Fałszywy wynik może się też pojawić w przypadku ciąży ektopowej.

Do sytuacji, w których kobieta ujrzy dodatki wynik przy braku ciąży, może też dojść w przypadku, gdy kobieta zażywa regularnie leki psychotropowe, nasenne lub wspierające płodność, dodatni wynik pojawi się również w przypadku choroby nowotworowej, gdy kobieta cierpi na choroby tarczycy, nerek lub jajników, a także gdy znajduje się w okresie okołomenopauzalnym.

Jak widać, powodów tych jest mnóstwo, dlatego tak ważna i niezbędna wręcz jest diagnostyka w kierunku różnego rodzaju chorób i schorzeń, które mogłyby wykluczyć lub utrudnić zajście w ciążę. Ponadto test ciążowy fałszywie ujemny ma też jedną ważną przyczynę. Możliwie, że został wykonany zbyt wcześnie, dlatego zaleca się, by wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Masz problemy zdrowotne? Pożyczka przez Internet to dodatkowy zastrzyk gotówki, dzięki któremu sfinansujesz prywatne badania lekarskie.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>