Daleki Wschód czy Dziki Zachód? O zegarkach z różnych stron świata

Spośród wielu marek produkujących zegarki chcielibyśmy omówić dziś propozycje tych, które znajdują się na najodleglejszych krańcach globu: Casio, Seiko i Calvin Klein. Choć… zależy, jak patrzeć. Japonię i Stany Zjednoczone, z których pochodzą te firmy, dzielą ogromne różnice w kulturze i obyczajowości i nie tak znowu duża odległość geograficzna. Czy w ich projektach znajdziemy odbicie tego dystansu? Sprawdźmy!

Czarny męski zegarek Casio na ręce

Dobrze dobrany zegarek potrafi odświeżyć każdą stylizację / fot. materiały prasowe

Zegarki Casio

Firma Casio powstała zaraz po II wojnie światowej, w 1946 roku. Mottem firmy jest „Kreatywność i wkład”. Ponieważ produkuje także kalkulatory, kasy fiskalne i inne urządzenia o dużej mocy obliczeniowej, można się po niej spodziewać zegarków elektronicznych o wielu dodatkowych funkcjach. I tak jest w istocie.

Zegarki Casio często wyposażone są w automatyczne datowniki, krokomierze, stopery, timery, alarmy, a nawet… Bluetooth. Państwa uwadze chcemy polecić dwa z nich: zegarek męski G-SHOCK GBA800-3A GBA-800-3AER i zegarek damski BABY-G BA110CR-4A BA-110CR-4AER.

Sportowy zegarek G-Shock

Zegarek G-Shock / fot. materiały prasowe

Pierwszy z nich jest w kolorze głębokiej, ciemnej zieleni, wpadającej trochę w granat. Wykonano go w całości z tworzywa sztucznego. Cechuje się wodoszczelnością do 200 m. Jest wyposażony w system antywstrząsowy.

wyrazisty zegarek Casio

Czerwony zegarek Baby-G / fot. materiały prasowe

Drugi to model intensywnie czerwony. Ma 5 alarmów i system MUTE. Również wykonano go z tworzywa sztucznego, ale ma wodoszczelność tylko do 100 m.

Zegarki Seiko

Marka Seiko jest jeszcze starsza niż Casio. Ruszyła już w XIX wieku, w roku 1881. Zaczęła od produkcji budzików, w 1913 wypuściła pierwszy zegarek na pasku, a dziś produkuje zegarki z wbudowanymi odbiornikami TV albo napędzane temperaturą ciała. Tych ostatnich co prawda nie znajdą Państwo w sklepie Luxtime, są w nim za to modele klasyczne. Na dwa najspokojniejsze i, wydawałoby się, niepozorne zegarki Seiko chcielibyśmy wskazać.

zegarek seiko na srebrnym pasku

Subtelny i klasyczny / fot. materiały prasowe

Zegarek męski KINETIC SKA775P1 pozyskuje energię z ruchu ręki. I koperta, i bransoleta są wykonane ze stali szlachetnej w kolorze srebra. Na cyferblacie jest 12 kursywnych liczb, a wskazują na nie minutniki i sekundnik, pokryte farbą fluorescencyjną.

czarny zegarek seiko męski

Klasyka w męskim wydaniu / fot. materiały prasowe

Zegarek damski PREMIER SXB432P1 to koperta ze stali w kolorze srebrnym, którą umieszczono na czarnym, skórzanym pasku. Szafirowe szkiełko przykrywa białą tarczę, na której cyframi rzymskimi oznaczono 4 najważniejsze godziny.

Czyżby szybki rozwój, ciekawe nowinki techniczne i daleko posunięta, futurystyczna fantazja cechowały japońskie zegarki, nawet te o klasycznej formie?

Zegarki Calvin Klein

Po drugiej stronie globu niewiele później Calvin Klein rozpoczął budowę swojego imperium. Było to w 1942 roku. Wiele lat potem, bo w 1997, marka rozpoczęła współpracę ze szwajcarskim Swatchem i wyprodukowała zegarki. Co jest znakiem rozpoznawczym czasomierzy Kleina? Eksperymentalna forma. Projektant traktuje obmyślanie zegarka jako pretekst do stworzenia imponującej ozdoby, która przy okazji będzie odmierzała czas.

Dwa najbardziej wyróżniające się zegarki Calvin Klein? Męski CK CONCEPT K1U21107 i damski CK BODY K4G23526.

czarny, skórzany zegarek Calvin Klein

Oryginalny i wyrazisty / fot. materiały prasowe

Pierwszy model to stalowa koperta ze szkiełkiem mineralnym osadzona na czarnym, naturalnym pasku o fakturze skóry krokodyla. Nic szczególnego? Trzeba wspomnieć, że koperta jest kwadratowa i ma do tego ścięte krawędzie, co daje układ ośmiokąta.

Złoty zegarek na bransolecie

Biżuteryjny zegarek doda szyku / fot. materiały prasowe

Damski zegarek jest z kolei osadzony w dużej bransolecie, na którą składają się stalowe, złotawe obręcze.

Zatem w tych konkretnych przypadkach produkty japońskie równają się jak największej liczbie dodatkowych funkcji i technologicznych nowinek, a amerykańskie – modnemu dizajnowi. Nie ulegajmy jednak stereotypom. Co kraj, to obyczaj, a co projektant, to zegarek.

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>