Demakijaż ważniejszy od… makijażu.

Zaskakująca liczba kobiet nie zdaje sobie sprawy z istoty demakijażu. Co trzecia z nas wykonuje go w nieodpowiedni sposób, a jedna na pięć pań… w ogóle. Kobiety zapominają o tym, że nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie prezentował się dobrze na zaniedbanej skórze. Czas na zmiany!

Demakijaż to bardzo istotny element pielęgnacji / fot. Repechage

Demakijaż to bardzo istotny element pielęgnacji / fot. Repechage

Skutki pominięcie tego elementu pielęgnacji są przewidywalne: wypryski, zatkane pory, wągry, liczne podrażnienia, osłabienie rzęs, wysypka i wiele innych. A działania takie mijają się z logiką: robimy makijaż, by ukryć niedoskonałości, a niedoskonałości powstają przez nie usuwanie go. Dodatkowo nieuważny demakijaż powoduje, że nawet najlepsze kremy nie mają szansy zadziałać. W skutek tego nasza skóra staje się stopniowo coraz bardziej wysuszona i nie ma szans na regenerację. Kolejnym bonusem zanieczyszczonej cery jest tzw. stres oksydacyjny, czyli stan braku równowagi pomiędzy działaniem reaktywnych form tlenu a biologiczną zdolnością do szybkiej detoksykacji reaktywnych produktów pośrednich lub naprawy wyrządzonych szkód. Stąd już o krok do zapaleń i alergii.

Z marką Repêchage, która wykorzystuje doskonałe walory lecznicze i upiększające alg morskich, łącząc korzyści naturalnych składników roślinnych z najnowocześniejszą technologią, inicjatorem akcji „Demakijaż jest ważny” przygotowaliśmy dla ciebie instrukcję demakijażu, którą śmiało możesz wydrukować i zawiesić nad lustrem w łazience. Odtąd nawet w kryzysowych sytuacjach nie zapomnisz o usunięciu warstwy kosmetyków z twarzy przed snem.

Demakijażowy dekalog: 

-pamiętaj, że skóra musi być dokładnie oczyszczona, by mogła przyjąć i czerpać ze składników zawartych w kremach. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na produkty, które i tak nie zadziałają na nieoczyszczonej cerze;

-zacznij od określenia jaki masz typ skóry i dobrania odpowiedniego kosmetyku do demakijażu. Wybierając weź też pod uwagę swoje preferencje. Istnieje wiele wariantów kosmetyków do usuwania makijażu, od pianek, poprzez mleczka aż do płynów. Twój komfort przede wszystkim!

-z demakijażem oczu nie ma żartów! Skóra wokół oczu jest najbardziej podatna na podrażnienia, a nieodpowiednia pielęgnacja prędko doda ci lat i odejmie uroku. Przede wszystkim nie pocieraj agresywnie, jakbyś chciała wydłubać sobie oko. Oszczędzisz raptem kilka sekund a trwale zrobisz sobie krzywdę. Zacznij od przyłożenia do oka na kilku sekund płatku nasączonego produktem, po czym zbierz makijaż ruchami skierowanymi w dół powieki. Usuwając kosmetyki z dolnej powieki, pocieraj wacikiem zawsze w kierunku nosa, by uniknąć kurzych łapek. Dla osób noszących soczewki lub przedłużane rzęsy poleca się preparaty beztłuszczowe;

-w demakijażu twarzy jest jedna, podstawowa zasada: ruch cyrkulacyjny! Masaż z wykorzystaniem preparatu oczyszczającego zacznij od wewnętrznej części twarzy i zważ na to, by jej nie naciągać. Nie zapomnij o szyi i dekolcie!

-ZAWSZE przemywaj twarz wodą po skończonym demakijażu. Możesz dodatkowo użyć żelu lub innego produktu do mycia twarzy. Musisz pamiętać o tym, że tylko płyn micelarny nie wymaga zmycia. Pozostałe produkty mogą zatkać pory, jeśli nie zostaną usunięte z twarzy wraz z makijażem;

-na koniec nie zapomnij użyć toniku, który przywróci odpowiednie pH twojej skórze i pozwoli zachować równowagę kwasowo-zasadową. Pamiętaj, że tonik nie nadaje się do usuwania makijażu i stosujemy go dopiero na idealnie oczyszczoną skórę.

Niewłaściwy demakijaż może dokonać wielu szkód na twojej twarzy, jednak nie są to straty nieodwracalne. Nie wiesz jakie kosmetyki wybrać? My polecamy produkty Repechage do oczyszczania twarzy:

Vita Cura® Triple Action Cleansing Cream
mleczko oczyszczające

T-zone Balance Toning Complex
tonik oczyszczający

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>