Depilacja laserowa – trwałe rozwiązanie problemu nadmiernego owłosienia

W dzisiejszych salonach kosmetycznych oraz w zaciszu domowym stosowanych jest wiele różnych metod pozbywania się nadmiernego owłosienia. Wykorzystuje się maszynki, depilatory czy plastry woskowe. Niemniej jednak żadna z tych metod nie pozwala pozbyć się włosków na stałe. Nowoczesną alternatywą dla wszystkich wymienionych metod stała się depilacja laserowa.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób pozbywania się nadmiernego owłosienia. Dzięki impulsom świetlnym wysyłanym przez specjalistyczne urządzenia, zostaje uszkodzony mieszek włosowy. Dzięki temu zabiegowi w przyszłości mieszek ten nie tworzy nowych włosów. Jest to gwarancją usunięcia problemu owłosienia na bardzo długi czas.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja to zabieg, który zazwyczaj jest kojarzony z bólem. Tak jest w przypadku depilacji za pomocą depilatorów, tak jest też w przypadku depilacji wykonywanej za pomocą plastrów z woskiem. Również depilacji laserowej towarzyszy ból. O jego nasileniu decyduje rodzaj wykorzystywanego sprzętu oraz bariera odczuwania bólu przez konkretną osobę poddawaną zabiegowi. Jeśli ból okazuje się nie do zniesienia, wówczas okolice poddawane depilacji są smarowane kremem znieczulającym, zmniejszającym odczuwanie bólu podczas zabiegu.

Czy jeden zabieg wystarczy?

W przypadku depilacji laserowej konieczne jest odbycie serii zabiegów. Najczęściej wykonuje się 4-6 zabiegów, każdy w odstępie kilku tygodni. Jest to związane z działaniem samego lasera, który może uszkodzić mieszki włosowe tylko podczas ich aktywnego działania czyli w trakcie wzrostu włosa. Mieszki nieaktywne nie poddają się zabiegowi. Tym samym konieczne staje się odczekanie kilku tygodni, aż mieszki nieaktywne rozpoczną swoje fizjologiczne działanie i wówczas można przeprowadzić kolejny zabieg.

Jak długo widoczne są efekty depilacji laserowej?

O skuteczności depilacji laserowej decyduje wiele czynników, jednak w większości wypadków po dobrze wykonanym zabiegu włoski nie rosną przez co najmniej kilka kolejnych lat. Jeśli włosy pojawiają się wcześniej są słabsze i jaśniejsze.

Depilacja laserowa to nowa metoda pozbywania się nadmiernego owłosienia. Jest bardzo skuteczna i mało bolesna. Choć nie należy do najtańszych zabiegów, warto w nią zainwestować.

Jeśli myślisz o wykonaniu depilacji laserowej odwiedź Centrum Depilacji Laserowej – Mona Lisa http://kosmetyka-laserowa.pl/ 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>