Cała prawda o depilacji

Owłosienie ciała, chociaż naturalne, dla wielu jest estetycznym defektem. Zwłaszcza te, które występuje na pachach, nogach, w okolicach bikini czy na twarzy. Metod na pozbycie się zbędnych włosów jest wiele i każda z nich ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Sprawdź, czym się charakteryzują i która z nich jest najskuteczniejsza.

depilacjaGolenie maszynką i depilatorem elektrycznym
Metodę tą można wykonać samodzielnie w domu. Jest najtańsza spośród wszystkich dostępnych sposobów. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie zwykłej maszynki do golenia oraz mydła, które już za kilka złotych kupimy w każdym sklepie. Jednak jej skuteczność jest bardzo niska. Podczas golenia zostaje ścięta tylko górna część włosa, która wystaje ponad skórę. Cebulki pozostają nienaruszone, w wyniku czego włosy mogą zacząć odrastać już następnego dnia. Jest to metoda całkowicie bezbolesna. Jej minusem są podrażnienia, które mogą wystąpić na skórze (w postaci lekkich zaczerwienień lub drobnych krostek). Alternatywą dla tradycyjnej maszynki może być zastosowanie depilatora elektrycznego. Decydując się na jego używanie musimy liczyć się z tym, że usuwanie włosków za jego pomocą jest bolesne, gdyż urządzenie wyrywa je wraz z cebulkami. Jednak chwila bólu pozwala cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas.

Depilacja woskiem
Depilację woskiem można wykonać zarówno w domu, jak i profesjonalnym salonie kosmetycznym. W obu przypadkach metoda ta jest bolesna, gdyż włoski usuwane są wraz z cebulkami poprzez wyrywanie ich. Do jej wykonania potrzebujemy plastra ze specjalnym woskiem, do którego przyklejają się włoski. Te, z których można korzystać w domu, wykorzystują zimny wosk, w gabinecie kosmetycznym jest on podgrzewany (rozszerza pory i w ten sposób łatwiej jest usunąć włosy). Efekt gładkiej skóry zyskujemy nawet na kilka tygodni, dlatego metoda ta jest jedną z częściej wykonywanych. Jeżeli będziemy wykonywać ją regularnie włoski staną się osłabione i z upływem czasu staną się mniej widoczne.

Kremy do depilacji
Producenci kosmetyków wyszli na przeciw oczekiwań klientów i stworzyli całkowicie bezbolesny sposób na depilację: kremy i pianki do golenia. Ich stosowanie jest niezwykle proste i polega na nałożeniu kosmetyku na obszary ciała pokryte zbędnym owłosieniem. Zawarte w nich substancje chemiczne rozpuszczają część włosa wystającą ponad skórę. Metoda ta wymaga jednak częstego powtarzania, mimo zapewnień producentów o długotrwałym efekcie. U osób z alergiami może wywołać podrażnienia, dlatego przed zastosowaniem konieczne jest przeczytanie ulotki i sprawdzenie składu.

Epilacja laserowa
Epilacja laserowa jest uważana obecnie za najskuteczniejszą metodę. Dużym minusem jest cena zabiegu, która w niektórych przypadkach wynosi nawet kilkaset złotych. Zabieg zaleca się powtórzyć kilka razy w odstępie od 4 do 8 tygodni, gdyż laser działa tylko na te włoski, które są w fazie wzrostu (średnio stanowią raptem ⅕ owłosienia, które chcemy usunąć). Zabiegi epilacją laserową szczególnie są polecane osobom, które mają ciemne owłosienie. Wiązka wytwarzana przez laser podgrzewa włoski do temperatury 70 stopni i niszczy go. Metoda ta jest trwała, włosy nie odrastają. Epilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry – nie podrażnia jej, ani nie ma zagrożenia, że zostanie poparzona.
Zabieg epilacji laserowej możesz wykonać w klinikach EsteticMed z siedzibami w Bydgoszczy i Częstochowie. Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru, który ma zostać poddany depilacji.

Coraz częściej depilacji poddają się nie tylko panie, lecz także panowie. W ich przypadku najczęściej usuwane jest owłosienie z klatki piersiowej i pleców. Każda z metod ma swoje wady i zalety. Jedne z nich są proste do wykonania, ale krótkotrwałe, za to drugie wymagają większych nakładów pieniężnych, jednak gwarantują efekt gładkiej skóry na wiele miesięcy, a nawet lat. Zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnej metody, sprawdźmy, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jej zastosowania. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych efektów ubocznych.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką EsteticMed: www.esteticmed.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>