Dlaczego warto skorzystać z zabiegu Dermapen?

dermapen beauty test

fot. Jacob Lund, Dissolve

Czy znasz Dermapen? Na pewno tak! To jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach. Rzesze zwolenników zyskał dzięki niskiej inwazyjności oraz doskonałym efektom, jakie daje. Jakie zalety ma Dermapen i dlaczego warto wykonać ten zabieg? Przeczytaj!

Dermapen ‒ co to takiego?

Dermapen to urządzenie (i zarazem zabieg), którego zadaniem jest wykonanie na skórze mikronakłuć, które mają ją pobudzić do regeneracji. Opatentowana technologia pulsujących igieł sprawia, że jest to zabieg niezwykle bezpieczny. Głębokość nakłuć waha się od 0,25 mm do 2,5 mm. Podczas zabiegu następuje dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Mikrourazy, powstałe podczas wizyty w gabinecie, pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry. Oto sekret skuteczności tego zabiegu!

Jakie efekty daje zabieg Dermapenem?

Jest to procedura wykorzystująca kontrolowane, precyzyjne mikronakłucia, dzięki którym dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra w efekcie staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Jest to niezwykle bezpieczny i efektywny zabieg, może być wykonywany u osób z niezwykle cienką oraz delikatną skórą. Stanowi alternatywę dla mezoterapii igłowej. Można go wykonywać na twarz (w celu likwidacji oznak fotostarzenia oraz zmarszczek, ujędrnienia skóry, redukcji blizn potrądzikowych oraz przebarwień), a także na ciało (dla redukcji rozstępów i cellulitu).

Jak wygląda zabieg?

Na początku należy oczyścić skórę pacjenta i znieczulić ją specjalnym kremem. Następnie na skórę nanosi się przygotowany do zabiegu preparat i rozpoczyna się działanie urządzeniem Dermapen na powierzchnię zabiegową. Sprzęt ten wprowadza określone składniki odżywcze pod skórę ‒ od tego czasu rozpoczyna się proces jej stymulacji. Po zabiegu na skórze utrzymuje się zaczerwienienie, które znika po kilku dniach.

Miejsce poddane zabiegowi należy ochraniać przed promieniami słonecznymi. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach od 3 do 6 tygodni (wszystko zależy od stanu skóry, indywidualnych predyspozycji oraz wskazań zabiegowych).

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>