Domowe maski do włosów – przepisy

kobita z pięknymi włosami

W domu możesz zadbać o włosy stosując własnoręcznie przygotowaną maskę / fot. Pixaby


Rozdwojone końcówki i utracony blask? Home office to czas, kiedy możesz zadbać o włosy nie wychodząc z domu! Oto kilka prostych przepisów.

Domowe maski do włosów

Światowa pandemia zmusiła do koncentracji życia wokół ogniska domowego. To właśnie w domach spędzamy najwięcej czasu. Tu również znajdziemy najpotrzebniejsze składniki do wykonania prostych maseczek, dzięki którym nasze włosy odzyskają niedawno utracony blask.
Maski stosowane regularnie pozwolą na dłuższe utrzymywane uzyskiwanych stopniowo efektów. Tego typu mikstury wymagają odpowiedniej temperatury (warto je trzymać na włosach pod ręcznikiem) oraz naturalnych warunków do wyschnięcia (należy pamiętać, by nie suszyć ich suszarką).

Przepis na maseczkę do włosów z mango i brzoskwini

Warto wybrać się do kuchni. Czy jesteś w stanie znaleźć jedno mango, jedną brzoskwinię, dwie łyżeczki oliwy, jeden mały jogurt naturalny i jedną łyżkę niesłodzonego musli? Tak? A więc wszystkie składniki są. Teraz pozostaje tylko zmiksować owoce, jogurt oraz musli, całość wymieszać i taką oto maseczkę nałożyć na włosy i pozostawić na pół godziny. Po upływie wyznaczonego czasu należy zmyć produkty z głowy i umyć włosy szamponem.
Błonnik oraz zawarte w owocach witaminy będą dla Twoich włosów niczym odżywcza petarda.
Domowe spa dla opornych – przepis na maskę do włosów z żółtka
W twoim mieszkaniu występuje bardziej deficyt niż nadmiar produktów spożywczych? Dla naszej redakcji nie ma rzeczy niemożliwych. Na domową odnowę zasługuje każda z nas, a brak niektórych składników nikogo nie dyskryminuje. Udało nam się skompletować przepis na maseczkę, która przywróci dawny blask włosom, a produkty na jej stworzenie znajdziemy bez obaw w naszym mieszkaniu lub przy pomocy jednej z naszych miłych sąsiadek. Do przygotowania tej maseczki potrzebne będzie jedynie jedno żółtko, kilka kropel z cytryny oraz jedna łyżka oliwy z oliwek. Składniki mieszamy, a kolejno nakładamy na suche włosy. Całość trzymamy na włosach godzinę. Jest to zatem idealny czas, aby rozpieścić inne części naszego ciała – stopy, dłonie, czy twarz również zasługują na relaks i regenerację.

Aleksandra Węglarz

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>