Dwufazowe płyny do czyszczenia skóry. Jak je stosować, aby uzyskać najlepszy efekt?

Płyny do oczyszczania twarzy robią prawdziwą furorę w kosmetycznym świecie. Z pewnością jest to spowodowane ich lekką konsystencją oraz szerokim zastosowaniem, które znajdują w codziennej pielęgnacji twarzy. Płyny te są szczególnie doceniane przez osoby oczekujące od kosmetyku lekkości, uczucia świeżości po jego zastosowaniu, a także braku pozostawiania po sobie jakiejkolwiek nieprzyjemnej i tłustej warstewki ochronnej.

skin care woman removing makeup

Kosmetyk jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy jedynie zwilżyć nim kosmetyczny wacik i energicznie przetrzeć twarz. Jest to idealny produkt dla osób zapracowanych, ceniących sobie głębokie nawilżenie bez nadmiernego wysiłku zajmującego cenny czas / fot. materiały prasowe

Dwufazowy płyn do demakijażu, składa się zazwyczaj z warstwy wodnej i lipidowej – ta wodna odpowiedzialna jest za nawilżanie skóry, natomiast lipidowa odpowiada za wzmocnienie naturalnej warstwy ochronnej naskórka. Obie zmieszane ze sobą warstwy tworzą kompatybilny kosmetyk, przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy. Najczęściej pierwsza z tych substancji jest wodnista, natomiast druga oleista. Jeśli popatrzymy na nieporuszane i przezroczyste opakowanie z kosmetykiem, to od razu dostrzeżemy dwie odróżniające się od siebie warstwy oczyszczającego płynu. Dlatego przed użyciem należy wstrząsnąć kosmetyk, aby je zmieszać.

Właściwości dwufazowego płynu:

1. Łagodzi podrażnienia skóry – dwufazowy płyn zawiera substancje pobudzające skórę i jej komórki do regeneracji, ponadto jest na tyle delikatny, że doskonale nadaje się do wrażliwej skóry, przykładem lekkiego dwufazowego płynu jest produkt marki Vichy PURETÉ THERMALE.
2. Dwie fazy płynu: wodna i lipidowa – wiele osób nie lubi, gdy dwufazowy płyn pozostawia po sobie tłusty film, dlatego wybierając idealny dla siebie produkt warto zwrócić uwagę na jego konsystencję.
3. Zmywa wodoodporny makijaż – dwufazowe płyny działają na tyle silnie, że są w stanie radzić sobie nawet z wodoodpornym makijażem, płyn do demakijażu zawiera zazwyczaj cząsteczki hydrofobowe, które skutecznie rozbijają cząsteczki tłuszczowe.
4. Nie niszczy naturalnej bariery ochronnej – płyn dwufazowy zawiera składniki pielęgnacyjne i dlatego nie narusza naturalnej równowagi lipidowej naskórka, w odróżnieniu do innych kosmetyków można go stosować naprawdę często, gdyż jego nakładanie nie zaburzy naturalnej flory bakteryjnej znajdującej się na powierzchni skóry.
5. Może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe – wiele dwufazowych płynów zostało opracowanych specjalnie z myślą o osobach posiadających wyjątkowo wrażliwe oczy i tych noszących soczewki kontaktowe, oczy, na które codziennie nakładamy soczewki wymagają naprawdę wyjątkowej pielęgnacji, gdyż samo noszenie soczewek może przyczyniać się do ich podrażnienia.
6. Działanie tonizujące – zaletą dwufazowych płynów jest możliwość wykorzystania ich jako kosmetyku wykańczającego cały proces demakijażu, zazwyczaj po użyciu mleczka do demakijażu czy innego specyfiku, skóra wymaga tonizowania, aby twarz była matowa.
7. Nadaje się do skóry atopowej i bardzo wrażliwej – w przypadku wykorzystania w codziennej pielęgnacji dwufazowego płynu wybranego specjalnie pod kątem posiadanej skóry, nie odnotowuje się w większości wystąpienia podrażnień skóry wrażliwej, a także alergicznych reakcji skóry atopowej.
8. Idealny do cery tłustej – płyn micelarny doskonale pomaga pozbyć się tłustej skórze nieestetycznego serum, powodującego świecenie skóry, ponadto nie pozostawia po sobie dodatkowego tłustego osadu i nie zatyka porów, mogących reagować wtedy nadmierną produkcją natłuszczającego łoju.

W jaki sposób używać płynu micelarnego?

Kosmetyk jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy jedynie zwilżyć nim kosmetyczny wacik i energicznie przetrzeć twarz. Jest to idealny produkt dla osób zapracowanych, ceniących sobie głębokie nawilżenie bez nadmiernego wysiłku zajmującego cenny czas. Zastępuje on niekiedy nawet trzy kosmetyki do demakijażu: oczyszczające mleczko, żel i tonik.

Więcej delikatnych preparatów przeznaczonych do demakijażu i oczyszczania twarzy można odnaleźć na stronie vichy.pl.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>