Czas złamać tabu i zadbać o swoją kobiecość

Duża rzesza kobiet ma kompleksy związane z wyglądem zewnętrznych narządów płciowych, co niekorzystnie wpływa na ich satysfakcję z życia seksualnego. Ale prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy budowa tych narządów sprawia, że kłopotliwe staje się codzienne funkcjonowanie

Porozmawiajmy otwarcie o problemach kobiecych! / fot. Fotolia

Porozmawiajmy otwarcie o problemach kobiecych! / fot. Fotolia

Niezależnie od tego, z jakich powodów nie czujesz się pewnie ze swoją kobiecością, z pomocą może przyjść ginekologia estetyczna. To gałąź medycyny, która prężnie się rozwija, a o jej pozytywnym wpływie na zdrowie oraz samoakceptację mówi coraz więcej pań. W dodatku poprawa estetyki narządów intymnych jest coraz łatwiej dostępna. Dlaczego coraz większa liczba kobiet korzysta z usług klinik, specjalizujących się w poprawie wyglądu narządów intymnych? Wpływa na to wiele czynników, a wśród nich wzrost świadomości, w czym mają udział media, poszerzające wiedzę na temat cielesności i seksualności. Kobiety zaczęły dostrzegać, że dbanie o intymność i rozmawianie o niej jest kluczem do zdrowia i harmonii, a wizyta u ginekologa jest nie mniej oczywista i konieczna, jak coroczne konsultacje stomatologiczne.

Największym zainteresowaniem cieszy się labioplastyka warg sromowych mniejszych, czyli zabieg, dzięki któremu brak symetrii tych okolic zostanie tylko wspomnieniem. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie.

– Określenie „ginekologia estetyczna” może wprowadzać w błąd – przekonuje dr Sobiesław Kaszowicz, specjalista położnictwa i ginekologii CliniCare. – Pacjent może wyciągnąć mylny wniosek, że chodzi o sprowadzenie niezwykle ważnych interwencji medycznych do poprawy urody. A przecież zakres zaburzeń wynikających np. z przerostu warg sromowych mniejszych znacznie przekracza względy estetyczne. Może dochodzić do dysfunkcji seksualnej, trudności w uprawianiu sportu, dyskomfortu przy noszeniu dopasowanej bielizny, a nawet zaburzeń psychologicznych. Dlatego tak ważne jest przełamanie bariery wstydu i konsultacja w wyspecjalizowanej placówce.

Borykasz się z problemem intymnym, który spędza Ci sen z powiek? Odwiedź CliniCare. To miejsce wyjątkowo przyjazne pacjentkom, w którym wyspecjalizowany personel zadba o to, byś poczuła się pewnie w swoim ciele i znów mogła czerpać garściami ze swojej kobiecości.

Sobiesław Kaszowicz, specjalista położnictwa i ginekologii, założyciel CliniCare / fot. W. Onak

Sobiesław Kaszowicz, specjalista położnictwa i ginekologii, założyciel CliniCare / fot. W. Onak

CliniCare

Kraków , ul. Wieniawskiego 66/34

Tel. 12 359 76 71

www.clinicare.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>