Idealna waga w zasięgu ręki

Ćwiczysz i stosujesz dietę, ale wciąż nie możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Chudniesz, ale szybko wracasz do wyjściowej wagi? Walczysz z uporczywym cellulitem lub rozstępami? Nie jest Ci obcy problem wiotkiej skóry po utracie masy ciała lub po ciąży? Jako zespół SCM estetic podjęliśmy wyzwanie, aby kompleksowo zadbać o Twoją sylwetkę

Odwiedź SCM Estetic / fot. materiały prasowe

Odwiedź SCM Estetic / fot. materiały prasowe

Każdy z nas wie, że podstawą idealnej figury oraz dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Jednak jak twierdzi Joanna Gruszecka, trener personalny oraz dietetyk SCM estetic, korzystanie z gotowych, ogólnie dostępnych rozwiązań żywieniowych i treningowych jest błędem. Okazuje się bo-wiem, iż często są one nieskuteczne, przez co tylko nasilają naszą frustrację. Dlatego w SCM estetic indywidualnie dostosowujemy je do potrzeb każdego pacjenta wiedząc, że tylko takie podejście jest kluczem do sukcesu. W pracy nad modelowaniem sylwetki pacjenta nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Upragnione efekty łatwiej osiągnąć, korzystając z nowoczesnego sprzętu. Na szczęście i tu wyboru pacjent nie musi dokonywać sam. Pomocą służą nasi doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy, którzy najpierw ocenią, na czym polega problem, a potem zaproponują odpowiednio dobrany plan zabiegowy.

– Pacjentom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem oraz utratą jędrności skóry najczęściej polecam zabiegi najnowszej generacji urządzeniem VelaShape III – mówi Joanna Marcińska, kosmetolog SCM estetic. – Urządzenie to swoją skuteczność (potwierdzoną przez FDA – amerykańską Agencję Żywności i Leków) zawdzięcza wykorzystaniu wysokiej energii bipolarnego prądu RF w połączeniu z podczerwienią, podciśnieniem oraz masażem mechanicznym. Pozwalają one na podgrzanie tkanki tłuszczowej do temp. 41 °C. W tej temperaturze dochodzi do trwałego zniszczenia komórek tłuszczowych oraz obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt lipolizy oraz ujędrnienia skóry jest często widoczny już po pierwszym zabiegu.

Vela Shape III /fot. materiały prasowe

Vela Shape III /fot. materiały prasowe

W wyniku ciąży oraz szybkiej zmiany masy ciała powstają rozstępy i wiotczeje skóra, co dla pacjenta stanowi nie tylko duży problem estetyczny, ale przede wszystkim psychiczne obciążenie.

– To problem złożony, wymagający zróżnicowanych zabiegów, dostosowanych do stopnia nasilenia problemu oraz możliwości finansowych pacjenta – podkreśla dr n. med. Joanna Sułowicz, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej SCM estetic. – Najczęściej rekomenduję na te dolegliwości zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, którego światło powoduje bardzo liczne, mikroskopijne uszkodze-nia skóry, stymulując produkcję nowych włókien kolagenowych, odpowiedzial-nych za jej elastyczność. W podobny sposób, choć uszkadzając skórę nie światłem lasera ale cienkimi igłami, regeneruje ją Dermapen. Poprawie jakości skóry oraz redukcji rozstępów służy również karboksyterapia – zabieg z wykorzystaniem precyzyjnej iniekcji CO2. Przejściowe niedotlenienie tkanek wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do poprawy stanu i wyglądu skóry. W niektórych przypadkach stosujemy również głębokie pilingi, mezoterapię, nici liftingujące oraz zabiegi biostymulujące takie jak kwas polimlekowy (Sculptra), Li-nerase i Ellanse. Zgodnie z obowiązującą łacińską zasadą Primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić) dbamy, aby nasz personel był odpowiednio wykwalifikowany, a sprzęt posiadał certyfikaty medyczne – podkreśla dr Sułowicz.

dr Joanna Sułowicz: lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatologii / fot. materiały prasowe

Scm Estetic Grzegórzecka 67 C / U 14 „Wiślane Tarasy”, Kraków, tel. 518-547-265, www.scmestetic.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>