Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Noszenie prawidłowego rozmiaru biustonosza jest ważne z wielu powodów. Dobrze podtrzymane piersi zachowują ładny kształt i jędrność. Ponadto dzięki stanikowi kobieta odciąża kręgosłup, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych piersi.

Odpowiedni dobór biustonosza to kluczowy element komfortowego samopoczucia / fot. materiały prasowe

Odpowiedni dobór biustonosza to kluczowy element komfortowego samopoczucia / fot. materiały prasowe

Jak zatem dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza? Czy można zrobić to samodzielnie?

Samodzielny dobór stanika

Odpowiedni rozmiar stanika można dobrać nie tylko w salonie z bielizną, ale również samodzielnie w domu. Samodzielny dobór rozmiaru biustonosza jest świetnym rozwiązaniem dla pań, które nie mają możliwości udania się do brafitterki, lub czują się zbyt skrępowane rozbieraniem się przed obcą kobietą.

Aby dobrać rozmiar stanika, należy założyć miękki, dobrze dopasowany (ale nie ciasny) biustonosz, a następnie przygotować centymetr krawiecki. Pierwszą miarę pobiera się pod biustem. Należy robić to w pozycji stojącej w czasie wdechu oraz zadbać, by centymetr znajdywał się na jednej wysokości z tyłu i z przodu ciała. Drugą miarę pobiera się w najszerszym miejscu biustu. Jeżeli piersi są małe i jędrne, można zmierzyć ich obwód na stojąco. Jeżeli biust jest średni lub duży, bądź stracił już jędrność, miarę należy pobrać w pozycji lekko pochylonej. Od miary większej odejmuje się następnie miarę o mniejszej wartości. Uzyskana w ten sposób różnica wskazuje, jaki rozmiar miseczki powinno się wybrać. Warto jednak pamiętać, że bielizna damska od różnych producentów ma odmienne rozmiarówki, dlatego to w nich powinno się sprawdzać, który biustonosz będzie odpowiedni dla danej kobiety.

Biustonosze do zadań specjalnych

Warto podkreślić, że dobór bielizny powinno się rozpoczynać nie tylko od określenia potrzebnego rozmiaru, ale i od wskazania, jakiego typu biustonosza się poszukuje. Przykładowo, bielizna sportowa spełnia zupełnie inne funkcje niż bielizna codzienna. Biustonosz do biegania lub na fitness posiada miękkie miseczki, które są w pełni zabudowane od dołu i z góry. Taki stanik utrzymuje piersi w jednej pozycji nawet podczas intensywnych ćwiczeń, zapobiegając zrywaniu włókien kolagenowych. Stabilizacja piersi na czas ćwiczeń zwiększa również komfort, gdyż trenująca kobieta nie musi co chwilę poprawiać biustu wypadającego z miseczek stanika.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>