Jak dobrać elegancką sukienkę do figury?

Idealnie dobrana elegancka sukienka zatuszuje wszystkie mankamenty figury, a jednocześnie podkreśli atuty. Nada również sylwetce odpowiednie proporcje. Celem jest uzyskanie symetrii pomiędzy biustem i biodrami oraz wyeksponowanie wcięcia w talii.

sukienki styl moda figura

Odpowiednio dobrana sukienka powinna podkreślać to, co w kobiecie piękne / fot. materiały prasowe

Dla Pań o figurze gruszki (szczuplejsze ramiona, większe biodra) sprawdzają się eleganckie sukienki bez ramiączek. Skutecznie bowiem odciągają uwagę od bioder. Dobrze jest podkreślić górną część ciała ciekawym dodatkiem lub głębszym dekoltem połączonym z interesującym naszyjnikiem. Dla kobiet o takiej sylwetce stworzone są sukienki w kształcie litery „A” oraz z lejącym dołem.

Panie o figurze gruszki posiadają zwykle ładnie zarysowaną talię, którą trzeba podkreślać. Zrobi to sukienka zbierana w talii lub z paskiem przewiązanym w pasie. Najlepszym rozwiązaniem są kreacje monochromatyczne, ewentualnie dwukolorowe. Duże nadruki i printy przyciągają uwagę do bioder.

Kobiety z dużym biustem i szerokimi ramionami, a wąskimi biodrami posiadają figurę typu „rożek”. Z takim typem dobrze współgrają sukienki eleganckie z dekoltem w kształcie litery „V„. Odwracają one uwagę od ramion, a skupiają wzrok na biuście. Lepiej natomiast jak ognia unikać sukni bez ramiączek oraz z tzw. poduszkami. Ciekawym rozwiązaniem są także modele plisowane od pasa w dół. Dodają one objętości i tworzą ładnie wycięcie w tali.

Panie o figurze klepsydry (z wcięciem w talii oraz biustem i biodrami o zbliżonym obwodzie) wyglądają dobrze praktycznie we wszystkim. Powinny unikać jedynie sukienek luźnych i workowatych. Nie sprawdzą się również zbyt zabudowane dekolty i golfy. Dobrym rozwiązaniem są natomiast eleganckie sukienki koktajlowe uszyte blisko ciała. Podkreślą one doskonałą sylwetkę. Dla kobiet o figurze klepsydry odpowiednie będą sukienki w stylu lat 50, a także kopertowe.

Posiadaczki tzw. chłopięcej sylwetki najlepiej prezentują się w sukienkach z dekoltem w kształcie serca lub łódki. Dodają one bowiem optycznie objętości w okolicy biustu. Podobny efekt uzyskać można dzięki sukienkom z kołnierzykiem. Dla Pań o tym typie sylwetki stworzone są baskinki, gdyż tworzą krągłości, których nie ma.

Kobiety o figurze jabłka (słabo zarysowana talia, krągłości w środkowej partii ciała) ładnie wyglądają w kreacjach uszytych z lejących tkanin. Warto postawić na sukienki kopertowe, które podkreślają biust i tworzą wcięcie w talii. Dla takich Pań wskazane są mocne, intensywne kolory. Sprawdzą się również modele z dekoltem w kształcie litery „V”. Należy natomiast unikać sukienek bardzo krótkich i obcisłych.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>