Jak leczyć wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to problem, z którym boryka się dużo osób. Nie każdy wie jak je leczyć i gdzie szukać pomocy. Wrastający paznokieć to dolegliwość, która sama nie ustąpi. Aby zapobiec wystąpieniu powikłań, jak najszybciej należy udać się do specjalisty.

Zaufaj podologii / fot. materiały prasowe

Zaufaj podologii / fot. materiały prasowe

Leczenie wrastających paznokci u chirurga

Jeszcze do niedawna, problemem wrastających paznokci zajmował się chirurg. Rozwiązaniem, które stosują chirurdzy jest częściowe lub całkowite usunięcie wrastającego paznokcia. Teraz odchodzi się od tej metody, ponieważ wiąże się to z bólem podczas zabiegu oraz po nim. Dopóki paznokieć wrastający warszawa nie odrośnie, palec boli i jest wrażliwy na dotyk. W pierwszych dniach od zabiegu pacjent odczuwa zdecydowany dyskomfort w chodzeniu. Minusem usuwania paznokcia jest również duże ryzyko wrastania odrośniętego paznokcia. Z tego powodu, z wszelkimi chorobami stóp najlepiej iść do podologa, który może zastosować inne metody leczenia.

Leczenie wrastających paznokci u podologa

Aktualnie, w gabinetach podologicznych najczęściej stosuje się dwie metody leczenia wrastających paznokci. Pierwszą z nich jest leczenie przy użyciu klamry ortonyksyjnej, a drugą wykorzystanie kostki Arkady. Obie cechują się dużą skutecznością i obie mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Leczenie klamrą polega na założeniu na zmieniony paznokieć specjalnej klamry (plastikowej lub z drutu), która ma za zadanie utrzymać paznokieć i nadać mu odpowiedni tor wzrostu. Metoda ta jest skuteczna, jednak leczenie jest długotrwałe, co zniechęca niektórych pacjentów. Drugim rozwiązaniem, które może zaproponować podolog, jest metoda Arkady. Leczenie przy pomocy kostki Arkady to innowacyjna metoda. Przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, podolog ma możliwość ustawienia paznokcia w odpowiedniej pozycji. Następnie paznokieć zostaje pokryty masą akrylową, dzięki czemu zostanie utrzymany odpowiedni kierunek wzrostu. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu lub bez. Efekt widoczny jest niemal od razu. Paznokieć nie boli i wygląda estetycznie.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>