Jak wykonać makijaż ślubny dla cery trądzikowej?

Cera trądzikowa wymaga nie tylko właściwej pielęgnacji, ale także umiejętności tuszowania niedoskonałości w taki sposób, aby maksymalnie zmniejszone zostało odczucie dyskomfortu związanego z ich występowaniem. Makijaż kryjący trądzik jest bardzo ważny dla kobiet każdego dnia, ale szczególnego znaczenia nabiera wówczas, kiedy przygotowują się one do wyjątkowych wydarzeń w swoim życiu. Jednym z tych najważniejszych bez wątpienia jest ślub. W tym dniu każda panna młoda chce wyglądać absolutnie pięknie. Pomóc jej w tym może profesjonalny makijaż ślubny, który uwzględni specyficzne wymagania cery problematycznej. Jak go wykonać?

Wszystko, co powinny wiedzieć panny młode i właścicielki cery problematycznej / fot. materiały prasowe

Wszystko, co powinny wiedzieć panny młode i właścicielki cery problematycznej / fot. materiały prasowe

Potrzeby cery trądzikowej
Cera trądzikowa to najczęściej cera tłusta, która w wyniku zaburzonej pracy gruczołów łojowych wydziela zbyt duże ilości sebum, które gromadząc się na skórze twarzy, zatyka jej pory i pogłębia problemy skórne. W rezultacie na powierzchni twarzy pojawiają się szpecące wypryski, którym bardzo często towarzyszy stan zapalny. Posiadaczki cery problematycznej muszą więc sprostać jej wymaganiom stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem przeznaczonych dla cery tłustej kosmetyków, jak również muszą nauczyć się maskować pojawiające się na twarzy zmiany skórne.

Ich zakrycie nie powinno jednak wiązać się wykorzystywaniem zbyt ciężkich kosmetyków, które mogłyby sprzyjać zatykaniu porów, potęgując tym samym problemy. Ważne jest więc nie tylko właściwe oczyszczanie skóry twarzy, ale także dobór kosmetyków do makijażu. W przypadku makijażu ślubnego dodatkowo należy sięgnąć po te, które wyróżniają się przedłużoną trwałością, co sprawi, że przez całą noc będzie on wyglądał świeżo i efektownie. Od czego zacząć jego wykonanie?

Makijaż ślubny dla cery problematycznej
Makijaż ślubny dla cery trądzikowej należy rozpocząć od przygotowania skóry twarzy do dalszych zabiegów. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat makijażu ślubnego dla cery trądzikowej, zajrzyj na dermo.ekspert, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje.

Kluczową rolę odgrywa prawidłowe oczyszczenie skóry przy pomocy preparatów do mycia przeznaczonych dla cery trądzikowej (żele, mleczka, pianki), które pomogą pozbyć się z jej powierzchni warstwy zrogowaciałego naskórka połączonego z sebum. Kolejny etap stanowi nawilżenie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, skóra trądzikowa również potrzebuje właściwego nawilżania. Najlepiej do tego celu wybrać krem dedykowany cerze trądzikowej, który będzie uwzględniał jej potrzeby. Następnie na całą twarz należy zastosować bazę nadającą skórze pożądaną gładkość, poprawiającą wchłanianie kolejnych kosmetyków i przedłużającą ich trwałość. Ważne, aby ten preparat również był przeznaczony dla skóry trądzikowej – jego konsystencja nie może być nadmiernie obciążająca.

Należy unikać kosmetyków z dużą ilością silikonów i parabenów, które mogłyby sprzyjać pogłębianiu się problemów skórnych. Na tak przygotowaną twarz należy następnie nałożyć kryjący podkład i korektor o takim samym działaniu (nakłada się go punktowo na poszczególne zmiany), który pomoże zamaskować niedoskonałości. Okolicę oczu można rozjaśnić przy pomocy specjalnego rozświetlacza. Aby nadać twarzy świeżości, odrobinę kosmetyku można nałożyć także na policzki (podobny efekt można uzyskać przy pomocy różu). Tak wykonany makijaż należy utrwalić wykorzystując sypki puder matujący, dopasowany odcieniem do kolorytu skóry.

Ponieważ makijaż ślubny będzie wystawiony na próbę czasu – w końcu musi przetrwać całą ceremonię i weselne szaleństwa do białego rana – dodatkowo można użyć specjalnych preparatów utrwalających, występujących w formie lekkiej mgiełki, którą rozpyla się na całą twarz oraz powieki. Zadaniem preparatu jest przedłużenie trwałości użytych kosmetyków i nadanie świeżości całemu makijażowi. Makijaż ślubny przeznaczony dla cery trądzikowej można wykonać samodzielnie lub zdać się na pomoc kosmetyczki.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>