Jak zaplanować wesele zero waste w stylu Boho

Boho jest eklektycznym stylem, który łączy w sobie różne tendencje: od hippisowskiej swobody, po naturalizm i minimalizm. Jest on nie tylko coraz częstszym motywem wystroju wnętrz, ale także zaczyna wieść prym w modzie

Wesela tematyczne zapadają w pamięć / fot. materiały prasowe

Wesela tematyczne zapadają w pamięć / fot. materiały prasowe

Wesele w stylu Boho to dobry pomysł dla każdej Młodej Pary, która chce urządzić niezapomniane i niekonwencjonalne wesele. Trend zero waste zaś coraz częściej przenika do każdej sfery życia, a najważniejszy dzień w życiu nie jest tu wyjątkiem. Połączenie tych dwóch zjawisk może dać nieoczekiwane, piękne rezultaty.

Para Młoda w stylu Boho

Dobór odpowiedniego ubrania jest kluczowy dla każdej pary, która chce wziąć ślub w stylu Boho. Panna Młoda może postawić na delikatne, naturalne dodatki oraz na skromny make-up. Suknia ślubna powinna być luźna i delikatna. Najlepiej, żeby była wykonana z jak najbardziej naturalnych materiałów. Dominującym kolorem w stylu Boho jest załamana biel. Niektóre z Pań decydują się też na kreacje w kolorze ecru i beżowym. Dodatki do sukni, takie jak biżuteria, mogą być ręcznie wykonane i nawiązywać na przykład do folkloru. W duchu idei zero waste można samemu zaprojektować i stworzyć unikalne ozdoby ze starej rodzinnej biżuterii.

Pan Młody również powinien wyglądać  luźno i swobodnie. Garnitur w stylu Boho może być jak najbardziej w odcieniach bordo czy też granatu. Warto ponadto dodać takie dodatki jak szelki, czy też butonierka przypięta do klapy marynarki.

Dekoracje Zero Waste

Jako że do stylu Boho idealnie wpasowuje się idea zero waste, warto pomyśleć także nad doborem odpowiednich elementów dekoracyjnych. Dobrze jest więc postawić na materiały, które można poddać recyklingowi. Zamiast więc przeźroczystej, plastikowej kalki na zaproszeniach, można użyć makulatury z odzysku. Za ozdoby mogą zaś posłużyć suszone kwiaty, czy też wstążeczki wykonane z lnu. Podobne dodatki można użyć także na winietkach, czy też na zawieszkach na alkohol. Kolorowa makulatura może być wykorzystana do stworzenia kolorowych girland. Dekoracje tego rodzaju sprawdzą się o wiele lepiej, aniżeli kupione i pachnące nowością ozdoby foliowe.

Warto pomyśleć także o całej oprawie ślubu. Zamiast kupować kilkunastu bukietów ściętych kwiatów, można zdecydować się na rośliny w doniczce. Jeśli jednak chcemy, aby ścięte kwiaty pojawiły się na przykład na stołach, warto umieścić je w wazonach po wykorzystanych już słoikach.

Zero Waste na stołach

Rolę podkładek pod talerze czy napoje z powodzeniem mogą pełnić plastry z drewna, słoiki mogą zastąpić doniczki albo ozdobione elementami z juty sprawdzić się jako świeczniki, świetnym dodatkiem do drinków będą ekologiczne słomki papierowe – wszystko to świetnie podkreśli charakter uroczystości w stylu boho, który stawia na naturalność i podkreślanie więzi z otaczającą nas naturą.

Ekologia jest bardzo istotna w naszym życiu. Codzienne proste wybory mogą mieć bardzo duże znaczenie dla globalnego klimatu. Dlatego też ślub w stylu Boho i idea zero waste to wybór dla wielu świadomych Par Młodych, które troszczą się zarówno o siebie, jak i też o świat dookoła nich.

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>