Jak zorganizować piknik w ogrodzie?

Piknik można zaaranżować na trawie lub wygodnych ławach / fot. materiały Partnera

Piknik można zaaranżować na trawie lub wygodnych ławach / fot. materiały Partnera


Nadeszło lato i ciągnie nas bardziej niż zwykle, żeby wyjść na słońce. Większość jednak zna zapewne podstawowy problem, jakim jest ciągły brak czasu, na szukanie odpowiedniego miejsca i wieczne zabieganie. Organizacja pikniku poza domem, może być więc bardzo utrudniona, zamiast tego czemu by nie przygotować pikniku ze znajomymi lub rodziną na własnym podwórku? Spędzenie czasu na świeżym powietrzu poprawi humor i wpłynie pozytywnie na zdrowie! Jak więc zorganizować piknik, na którym nikt nie będzie się nudził?

Akcesoria niezbędne na piknik

Na sam początek warto wspomnieć o kilku całkowicie niezbędnych akcesoriach. Co oczywiste, na piknik niezbędny będzie koc, a najlepiej kilka, jeżeli zamierzasz zaprosić więcej gości. Można też przygotować kilka poduszek, o których pobrudzenie się nie obawiamy, doda to piknikowi nieco wygody. Dobrze zaopatrzyć się na piknik także w tacki śniadaniowe, które zastąpią stolik na przekąski i napoje. Dodatkowo tacki przyspieszą sam proces przygotowywania przyjęcia i znoszenia posiłków. Jeżeli posiadasz już lodówkę turystyczną, możesz ją także wykorzystać. Zadbasz dzięki niej o to, aby chłodne napoje nie stały się nieprzyjemnie ciepłe pod wpływem upałów. Przygotuj w pobliżu koców także worek na śmieci i ręczniki papierowe. Dzięki temu zachowasz czystość i higienę, a po wszystkim ułatwisz sobie
sprzątanie.

Napoje idealne na piknik

Będąc w upalne dni na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu! Dobrze zaopatrzyć się w soki lub lemoniadę, ale także w zwyczajną wodę, która najlepiej zaspokaja pragnienie! Dobrze podawać napoje w naczyniach, których nie uszkodzi ewentualny upadek. Takie są zdecydowanie dzbanki emaliowane! Dodatkowo naczynia emaliowane nie wchodzą w reakcję z żywnością i są bezpieczne dla alergików. Do zestawu można zaopatrzyć się także w emaliowane kubki. Piękne zestawy naczyń emaliowanych znajdą Państwo na stronie naczynia.olkusz.pl.

Jakie jedzenie na piknik?

Z definicji piknik jest formą odpoczynku, polegającą na spożywaniu posiłku na świeżym powietrzu. Jedzenie jest więc najważniejszym i kulminacyjnym punktem całego przyjęcia. Najpopularniejszymi chyba posiłkami na pikniku są owoce i kanapki! Zamiast jednak zrobić gotowe kanapki, można przygotować poszczególne składniki, deski do krojenia i zestaw noży. Wspólne przygotowanie posiłku to będzie dodatkowe zajęcie i fajna zabawa. Możemy też zastanowić się nad grillowaniem! Wypoczywanie na kocu przy grillu, z którego dochodzą zapachy pysznych kiełbasek lub kaszanki pobudzi kubki smakowe. Wszyscy będą później rozkoszować się smakiem wyśmienitych, ciepłych posiłków.

Co robić na pikniku?

Kiedy już pierwszy głód zostanie zaspokojony, musimy znaleźć sobie jakieś zajęcie, żeby nie zacząć się nudzić! Warto na tę okazję przygotować akcesoria do poruszania się na świeżym powietrzu – badminton lub frisbee. Jeśli są z nami dzieci, na pewno będą zachwycone puszczaniem latawca! Przydadzą się też klasyczne gry planszowe, których zasady każdy zna: chińczyk, domino, monopol… A do tego nie należy zapomnieć o standardowych zabawach, w których wystarczy tylko zeszyt i długopis: statki, państwa i miasta, czy chociażby kółko i krzyżyk! Z najbliższymi możesz też puścić ulubioną muzykę i leżeć w ciszy, pogrążając się we własnych myślach lub przepadając w fabule książki.

Przy współpracy z naczynia.olkusz.pl

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>