Jak zrobić ładne brwi? Poznaj przydatne porady dotyczące stylizacji i malowania brwi!

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy i mają bardzo duże znaczenie dla wykonywanego na co dzień makijażu. Dlatego też istotne jest to, aby zapewnić im odpowiedni kształt przy pomocy zabiegu depilacji, a także kosmetyków do stylizacji brwi. Podpowiadamy zatem, jak zrobić ładne brwi, by stanowiły one idealne wykończenie makijażu!

brwi stylizacja brwi makijaż depilacja

Odpowiednio wystylizowane brwi nadają twarzy wyrazu / fot. materiały prasowe

Regulacja i depilacja brwi

Regulacja i depilacja to czynności, bez których nie możemy się objeść, jeśli chcemy uzyskać idealny wygląd brwi. Wyrównywanie brwi najlepiej wykonywać pęsetą – można powiedzieć, że jest to najbardziej tradycyjne “narzędzie” do regulacji brwi, które przynosi najlepsze efekty w nadawaniu tej części twarzy właściwego kształtu. W tym przypadku musimy pamiętać o tym, by unikać przesadnego wyrywania włosów – współcześnie modny jest pełny kształt brwi, nie zaś cienkie linie. Przy wyrywaniu brwi musimy też skupić się na tym, by kształt brwi po obu stronach pozostał takim sam. Przy ustalaniu nowego i ładnego kształtu brwi najlepiej inspirować się zdjęciami, a także poradami doświadczonych makijażystów np. porady ekspertów od stylizacji brwi L’Oreal Paris. Na stronie wspomnianej marki znajdziemy cenne informacje i porady dotyczące nie tylko procesu regulacji brwi, ale też ich późniejszego malowania.

Henna i brwi permanentne

Jeżeli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie wykonać regulację oraz makijaż brwi, zawsze możemy skorzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek. Wiele pań udaje się na regulację brwi do pobliskiego salonu kosmetycznego, bowiem cena takiej usługi mieści się w granicach 10-20zł, co jest niewielkim kosztem, a bardzo ułatwia następny etap stylizacji brwi. Jeśli jednak naturalnie posiadamy bardzo słabe i jasne brwi i zależy nam na stałych efektach, możemy zdecydować się na hennę lub makijaż permanentny brwi. To ostatnie rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się długotrwałym efektem pięknych brwi nawet przez kilka lat! Decydując się jednak na permanentne brwi, musimy mieć pełne zaufanie do osoby, która będzie wykonywała na naszej twarzy zabieg. Chodzi tu nie tylko zachowanie odpowiedniej higieny narzędzi, ale przede wszystkim doświadczenie i umiejętności w kształtowaniu modnego wyglądu brwi.

Idealne brwi – czym malować?

Malowanie brwi dla wielu pań na samym początku może okazać się bardzo trudnym zadaniem, jednak w tym przypadku praktyka naprawdę potrafi czynić mistrza. Bardzo ważne jest to, by posiadać odpowiednie produkty do malowania brwi – wybór właściwego rodzaju kosmetyku oraz jego kolor to już połowa naszego sukcesu. Paniom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malowaniem brwi, zaleca się miękkie kredki, cienie lub proste w obsłudze preparaty żelowe w formie tuszu ze szczoteczką. Bardziej doświadczone osoby mogą natomiast korzystać z wosku czy specjalnych farbek do brwi. Pamiętajmy też o idealnym dopasowaniu koloru kosmetyku do brwi do naturalnego odcienia naszych włosków oraz typu urody – w innym przypadku możemy uzyskać nazbyt przerysowany efekt.

Jak malować brwi?

Przed rozpoczęciem makijażu brwi należy dokładnie rozczesać wszystkie włoski – to znacznie ułatwi nam nakładanie wybranego preparatu.
Przy pomocy kredki lub cieni do brwi należy obrysować wyregulowany wcześniej kształt brwi, a następnie nanieść ponownie kredkę, cienie, farbkę lub wosk do brwi na wnętrze obrysowanego kształtu.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest malowanie brwi kredką w połączeniu z cieniami, a następnie utrwalenie uzyskanych efektów woskiem lub żelem do brwi.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>