Jaką metodę depilacji wybrać – laser czy wosk?

depilacja woskiem

fot. Freepik


Depilacja laserowa uważana jest za najbardziej skuteczną metodę, dzięki której można pożegnać niechciane owłosienie. Nie brakuje także zwolenniczek i zwolenników depilacji woskiem. Dzięki tej metodzie włosy zostają usunięte z cebulkami, co znacznie opóźnia ich odrastanie. Włosy, które pojawiają się w miejsce tych, które zostały usunięte, są słabsze, więc kilka serii zabiegów woskiem pomoże znacznie zredukować owłosienie

Depilacja laserowa uważana jest za najbardziej skuteczną metodę, dzięki której można pożegnać niechciane owłosienie. Nie brakuje także zwolenniczek i zwolenników depilacji woskiem. Dzięki tej metodzie włosy zostają usunięte z cebulkami, co znacznie opóźnia ich odrastanie. Włosy, które pojawiają się w miejsce tych, które zostały usunięte, są słabsze, więc kilka serii zabiegów woskiem pomoże znacznie zredukować owłosienie.

Zalety depilacji laserowej

W salonie Zoe w Rzeszowie możesz wykonać profesjonalny zabieg laserowego usuwania owłosienia. Laser usuwa włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Mieszki włosowe są wówczas niszczone. Jednak nie wszystkie włosy znajdują się w tej fazie w tym samym czasie. Dlatego właśnie konieczne będzie przeprowadzenie kilka serii zabiegów – umożliwi to „przyłapanie” wszystkich włosów, które chcemy usunąć, w fazie, w której jest to możliwe. Już po trzech seriach można zauważyć redukcję owłosienia wynoszącą ponad 90%. Tak zadowalający efekt sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na laser.

Depilacja woskiem

Usuwanie włosów za pomocą wosku można przeprowadzić na dowolnych powierzchniach ciała. Mogą być to zarówno duże, jak i mniejsze obszary. Czy depilacja woskiem jest bolesna? Niektórzy obawiają się pierwszego kontaktu z tą metodą, jednak fachowe wykonanie tego zabiegu sprawia, że nie jest on nadmiernie odczuwalny. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od wrażliwości skóry oraz od progów wrażliwości na ból. Nie decyduj się na ten zabieg w ostatniej chwili – jeśli wieczorem masz wielkie wyjście, nie wykonuj depilacji woskiem w tym samym dniu. Jeśli jest to Twój pierwszy zabieg tego typu, najbezpieczniej będzie wykonać do kilka dni wcześniej. Nie wiesz, jak zareaguje Twoja skóra, więc daj jej nieco czasu na powrót do formy gdyż po zabiegu naturalna będzie obecność zaczerwienień. Powinny one zniknąć już po jednym dniu, jednak to kwestia indywidualna. Skóra po zabiegach laserowych oraz po depilacji woskiem jest także bardzo wrażliwa na słońce – nie decyduj się na plażowanie w dniach, które następują bezpośrednio po depilacji. Interesuje cię depilacja woskiem w Rzeszowie? Sprawdź ofertę studia urody Zoe.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>