Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? Krótki poradnik

Marzysz o pięknym, białym uśmiechu i zdrowych zębach? W takim razie pomyśl o wymianie zwykłej, tradycyjnej szczoteczki na elektryczną. Jest ona nie tylko wygodniejsza w użytkowaniu, ale też o wiele dokładniej wyczyści zęby. W dalszej części artykułu podpowiadamy, jaką szczoteczkę elektryczną warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie

szczotka elektryczna

Dentyści są zgodni co do tego, że szczoteczki elektryczne są o wiele bardziej skuteczne / fot. materiały prasowe

Szczoteczka elektryczna – polecana przez stomatologów

Stomatolodzy są jednomyślni – szczoteczka elektryczna ma ogromną przewagę nad tradycyjną. Jeśli będziemy korzystać z niej regularnie i zadbamy o higienę jamy ustnej, jest duża szansa, że w przyszłości unikniemy drogiego leczenia ubytków.
Szczoteczka elektryczna wykonuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę – dzięki temu, w przeciwieństwie do szczoteczek tradycyjnych, skutecznie usuwa płytkę nazębną i dociera do przestrzeni międzyzębowych.
Zobacz polecane szczoteczki elektryczne:

https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/szczoteczkielektryczne.html

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Na rynku dostępne są trzy rodzaje szczoteczek elektrycznych, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem działania.

Okrągła główka szczoteczki rotacyjnej obraca się raz w lewo, raz w prawo i robi do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczka rotacyjno-pulsacyjna dodatkowo wykonuje ruch pulsacyjny i dociska włosie główki do zębów.

Szczoteczka soniczna jest nieco droższa, ale poleca się ją osobom, które mają problemy z dziąsłami. W odróżnieniu od poprzednich szczoteczek ma podłużną główkę, generuje więcej obrotów na minutę i wykonuje ruch wymiatająco-pulsacyjny (który jest znacznie bezpieczniejszy dla dziąseł i nie odsłania szyjek zębowych). Dodatkowo wytwarza ultradźwięki, co jeszcze skuteczniej rozbija płytkę nazębną i czyści przestrzenie międzyzębowe.

Jak wybrać szczoteczkę?

Przed zakupem zwróć uwagę na kształt główki szczoteczki, a także rodzaj i częstotliwość jej ruchów. Pamiętaj, że z innej szczoteczki będzie korzystał dorosły, a z innej małe dziecko – te dla najmłodszych są mniejsze, wolniejsze i delikatniejsze.
Końcówkę szczoteczki należy wymieniać co trzy miesiące. Dobierz ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Na rynku dostępne są między innymi końcówki wybielające, polerujące czy chroniące dziąsła.

 

Więcej zobaczysz na stronie:

https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/szczoteczkielektryczne/koncowkidoszczoteczek.html
Tanie szczoteczki zwykle posiadają jedynie podstawowe funkcje, dlatego warto przyjrzeć się tym nieco droższym, które sprawią, że korzystanie z nich będzie prawdziwą przyjemnością. Niektóre mają wbudowany zegar, który co 30 sekund wibruje, informując, że nadszedł czas, by przejść do szczotkowania kolejnej części jamy ustnej. Pomaga też przestrzegać czasu zalecanego przez dentystów, który należy przeznaczyć na mycie zębów. Przydatny może być również czujnik, który sygnalizuje, gdy zbyt mocno przyciskasz szczoteczkę do zębów. Warto wybrać szczoteczkę, w której można dopasować tryb i program do swoich potrzeb – na przykład wybrać masaż dziąseł czy usuwanie przebarwień. Zwróć również uwagę, jak długo wytrzyma bez ładowania bateria – te najnowsze działają nawet do dwóch tygodni. Dokup też odkażającą stację z lampą UV, która pomoże utrzymać szczoteczkę w czystości. A jeśli często wyjeżdżasz, nie zapomnij o etui podróżnym.

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>