Kiedy warto udać się na masaż leczniczy?

Masaż to doskonały środek przeciwbólowy, leczniczy oraz relaksujący. O zgrozo bardzo często zapominamy o jego działaniu i nie wykorzystujemy jego działania. Najwyższy czas to zmienić!

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

W czym pomaga masaż leczniczy?
Klasyczny masaż ma wiele zastosowań. Pozwala nam się odprężyć, ściąga z nas stresy ostatnich dni, działa kojąco na bóle stawów, przykurcze, a także dolegliwości mięśniowe.

Masaż leczniczy a kręgosłup
Masaż leczniczy polecany jest także jako środek przeciwbólowy na bóle kręgosłupa. Wskazaniem do takiego masażu są bóle pleców, przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie i urazy. Należy pamiętać, że poddając się masażowi leczniczemu pomagającym przy bólach kręgosłupa, możemy odczuwać nasilone objawy po 3-5 zabiegach. Wśród takich objawów znajduje się kłucie, pieczenie, mrowienie, uczucie gorąca, dreszcze, senność, czy rozdrażnienie.

Jak wygląda masaż leczniczy kręgosłupa?
Masaż leczniczy kręgosłupa trwa zazwyczaj od 20 do 25 minut. Obejmuje on takie etapy jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie oraz wibrację. Głaskanie to inaczej rozprowadzanie specjalnego preparatu poślizgowego. Dzięki głaskaniu masażysta niejako poznaje skórę: miejsca napięcia mięśni, zgrubienia, temperaturę i szorstkość. Głaskanie rozpoczyna i kończy każdy masaż. Po głaskaniu nadchodzi etap rozcierania. Co daje rozcieranie? Nic innego jak obniżenie napięcia mięśni. Po rozcieraniu masażysta zabiera się za ugniatanie. Ugniatanie pobudza krążenie, rozbija spięte mięśnie oraz tworzy miejsce dla substancji odżywczych. Po ugniataniu kolejnym etapem jest oklepywanie, które powoduje intensywne przekrwienie tkanek. Oklepywanie jest istotnym etapem, który zmniejsza ból. Po oklepywaniu masaż lecznicy kończy się wibracjami, które przyspieszają przemianą komórkową. Zwiększa ona elastyczność, jak i siłę mięśni.

Na co się nastawić?
Należy się nastawić na to, że początkowe masaże kręgosłupa będą dla nas bolesne. Później te dolegliwości mogą minąć. Do masażu kręgosłupa nie należy się zbytnio przygotowywać. Wystarczy mieć ze sobą ręcznik (na którym się położymy). Nim masażysta przejdzie do pracy, przeprowadzi z nami krótki wywiad. Zazwyczaj masaż przeprowadzany jest na specjalnym stole do masażu, jednak jeśli z różnych przyczyn nie możemy leżeć na brzuchu, to zamiast stołu będziemy masowani na specjalnym fotelu.

Masaż leczniczy- dlaczego warto?
Warto wspomóc leczenie naszej dolegliwości specjalnym masażem leczniczym. Bardzo często ta metoda leczenia jest niedoceniana, a jest to ogromny błąd. Na nasze zdrowe i samopoczucie składa się bowiem wiele czynników. Jest nim sposób odżywiania, to jaką aktywność fizyczną uprawiamy, oraz czy dużo się stresujemy w naszym codziennym życiu, czy też nie. Masaż leczniczy jest potrzebny przy takich dolegliwościach jak bóle kręgosłupa. Nie powinniśmy przy stanach bólowych brać tylko leków. Warto spojrzeć na swoje ciało holistycznie i próbować innych metod. Z pewnością mogą one przynieść zmniejszenie bólu, a tym samym być może ograniczenie tabletek.

Tekst powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Medica SPA Warszawa

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>