Jakie wybrać kosmetyki do stóp?

Stopy nie mają łatwego życia. Każdego dnia znoszą miłość do wysokich szpilek, stojący lub siedzący tryb życia czy przebyte w nieodpowiednim obuwiu kilometry. Skutkiem każdego z tych czynników mogą być nieestetyczne zgrubienia, odciski czy pękające pięty. Brzydkie stopy to dość wstydliwy problem, zwłaszcza latem, kiedy pogoda pozwala na noszenie bardziej skąpego obuwia. Przyczyna jest prosta – brak odpowiedniej pielęgnacji, o której, względem stóp, wciąż zapomina wiele kobiet i mężczyzn. Na szczęście przywrócenie im estetycznego wyglądu nie jest trudne. Wystarczą dobrej jakości kosmetyki, dopasowanie codziennych pielęgnacyjnych rytuałów do swoich indywidualnych potrzeb, a przede wszystkim systematyczność w ich wykonywaniu.

spa pedicure stopy zadbane wiosna uroda

Rozpieść swoje stopy! / fot. materiały prasowe

 

Codzienna pielęgnacja

Aby cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem stóp, tak jak każdej innej części ciała, należy każdego dnia poświęcić im odpowiednią ilość uwagi. Do absolutnego minimum należy codzienne wcieranie w czyste stopy odrobiny tłustego kremu lub balsamu. Warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku specyfiki o właściwościach zmiękczających, które zminimalizują ryzyko tworzenia się nieprzyjemnej, twardej skóry na piętach. Doskonałym sposobem na miękkie pięty jest wymoczenie stóp w ciepłej (lecz nie gorącej) wodzie. Dodanie kilku kropel olejku lub soli może uczynić ten zabieg nie tyle pielęgnacyjnym, co relaksacyjnym. Istotną kwestią pozostaje regularne stosowanie tarek, specjalnych peelingów i masek o działaniu regenerującym, zmiękczającym i nawilżającym. – W drogeriach, e-sklepach i aptekach można przebierać w bogactwie różnego rodzaju kosmetyków. Wystarczy jednak dokładnie przyjrzeć się swoim potrzebom i dobrać najprostszą, indywidualnie dopasowaną do oczekiwań pielęgnację. Osoby cierpiące z powodu natpotliwości powinny zaopatrzyć się w antyperspirant do stóp, te z predyspozycją do nawracającej grzybicy w krem przeciwgrzybiczy – przekonuje specjalistka firmy dystrybuującej kosmetyki uznanej marki Acerin.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Istotną kwestią pozostaje dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych do ilości pokonywanych dziennie kilometrów lub uprawianej aktywności fizycznej. W ramach modnego w ostatnim czasie życia w stylu fit coraz większą popularnością cieszy się uprawianie joggingu, basen czy wizyty w klubach fitness. Codzienna dawka ruchu jest jak najbardziej wskazana, nie należy jednak zapominać o tym, co godzina biegania lub prysznic w szatni po zajęciach na siłowni może oznaczać dla stóp. Wszyscy dbający o swoją sylwetkę powinni zaopatrzyć swoje torby treningowe w odpowiednie dezodoranty o działaniu przeciwpotnym i przeciwgrzybiczym. Niektóre z nich zapewniają dodatkowe uczucie chłodu i świeżości dla zmęczonych stóp. Istotną kwestią pozostaje zakup sprayu do butów, likwidującego przykry zapach oraz minimalizującego ryzyko rozwoju bakterii.

O czym jeszcze pamiętać?

Poza zakupem odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, szczególnie istotne pozostaje systematyczne ich stosowanie. Nawet najlepszy krem niewiele zdziała, jeżeli nie będzie używany regularnie. Warto uwzględnić szczególne potrzeby skóry pięt i zaopatrywać się jedynie w produkty znanych i dobrych marek zapewniających najlepsze możliwe działanie. Nie bez znaczenia pozostaje przy tym kwestia samego obuwia. Musi być wykonane z naturalnych materiałów, idealnie dopasowane do rozmiaru. Zbyt małe buty to częsta przyczyna m.in. wrastających paznokci. Warto zresztą podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe stopy. Z tego względu troska o nie jest szczególnie ważna – podsumowuje specjalistka dystrybutora kosmetyków Acerin.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>