Kosmetyki na podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja jest czynnością wykonywaną na co dzień, tak przez kobiety, jak i mężczyzn. Obecnie problemem nie jest już wybór metody usuwania owłosienia, a poradzenie sobie z podrażnieniami po depilacji. Ukojenie bólu, zaczerwienień i podrażnień jest problemem, z którym zmierzyć się musiał każdy z nas, chociaż raz. Czy istnieją dobre kosmetyki i sposoby na podrażnienia skóry po depilacji?

Woman with beautiful legs

Produkt na podrażnienia skóry po depilacji powinien także zawierać środki kojące, np. Niacynamid. Przykładowym produktem do codziennego stosowania, który zmniejszy dolegliwości związane z podrażnieniami po goleniu i depilacji włosków może być Lipikar Fluid od La Roche-Posay / fot. materiały prasowe

Podrażnienia po różnych sposobach depilacji
Podrażnienia po depilacji nie są sobie równe. Wszystko wynika z rodzaju wykorzystywanej metody usuwania włosków, jak i miejsca, w których odbywa się depilacja. Przykładowo, depilacja woskiem i laserem wywołuje najwięcej podrażnień skóry, które są zdecydowanie mocniej odczuwalne, niż depilacja np. pastą cukrową. Co więcej, podrażnienia po depilacji występują najczęściej w okolicach bikini, pach i wąsika. W miejscach tych skóra jest zazwyczaj cieńsza i bardziej skłonna do podrażnień. Wpływa na to także fakt, że samodzielne przeprowadzenie depilacji tych miejsc jest trudne i niewygodne.

Do podrażnień związanych z depilacją zalicza się także problem wrastających włosków. W wyniku częstego usuwania owłosienia włoski stają się cieńsze i słabsze. Mogą pojawić się problemy z ich przebijaniem na powierzchnię skóry. Wówczas pojawiają się czerwone krostki, które mogą przemienić się w małe stany zapalne.

Kremy kojące podrażnienia na przykładzie Lipikar Fluid
Podrażnienia skóry po depilacji są nieprzyjemne i odczuwalne w ciągu dnia, szczególnie jeśli dotyczą miejsc mających stały kontakt z ubraniami bądź tych, które intensywnie się pocą. Oprócz licznych dostępnych wiadomości na temat unikania podrażnień po goleniu i depilacji, warto znać sposoby, które zmniejszą podrażnienia już występujące. Jak przekazuje ekspert La Roche-Posay, warto zainwestować w kremy i środki kojące, regenerujące oraz nawilżające – najlepiej zamknięte w jednym produkcie.

Podrażniona skóra posiada uszkodzoną warstwę hydrolipidową, która chroni ją przed wpływem szkodliwych czynników, co jest jedną z przyczyn odczuwanych dolegliwości. Niezbędne staje się wówczas dostarczenie jej lipidów, które uszczelnią przerwaną barierę ochronną i nawilżą, a do tego pomogą zregenerować tkanki. Produkt na podrażnienia skóry po depilacji powinien także zawierać środki kojące, np. Niacynamid. Przykładowym produktem do codziennego stosowania, który zmniejszy dolegliwości związane z podrażnieniami po goleniu i depilacji włosków może być Lipikar Fluid od La Roche-Posay.

Emulsja ta ma spełniać trzy podstawowe funkcje – natłuszczać, dzięki obecności gliceryny i masła karite, nawilżać oraz łagodzić podrażnienia, poprzez obecność wspomnianej już Niacynamidy. Stosowana minimum dwa razy dziennie przynosi doraźne ukojenie i nawilżenie, a po regularnej aplikacji przez okres ok. 4 tygodni prawie całkowicie zwalcza objawy podrażnienia skóry przez różne czynniki, nie tylko związane z depilacją. Opinie użytkowników na temat produktu można odnaleźć na stronie La Roche-Posay.

Inne sposoby minimalizowania podrażnień
Kremy łagodzące to tylko jeden ze sposobów minimalizowania podrażnień po depilacji woskiem, maszynką czy laserem. Do innych metod radzenia sobie z tą sytuacją zalicza się stosowanie m.in.:

– preparatów na bazie aloesu bądź wyciągu z aloesu,
– nakładanie olejów różnego pochodzenia, np. kokosowego,
– stosowanie ałunu.

Jeśli podrażnienia po depilacji na skórze utrzymują się mimo podjętych i systematycznie wykonywanych działań pielęgnacyjnych, warto rozważyć możliwość zmiany metody usuwania owłosienia. Być może konieczne będzie zastąpienie depilacji woskiem na depilację pastą cukrową, która jest delikatniejsza i bezpieczniejsza dla skóry, a depilację za pomocą maszynek i depilatorów na trwałą epilację. Podrażnienia po depilacji można uniknąć, jeśli odpowiednio przygotuje się skórę i zadba o dobre narzędzia, a także… nabierze się wprawy w depilacji.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>