Kulki gejszy – co jest w nich niezwykłego?

Mięśnie dna miednicy, nazywane także mięśniami Kegla czy mięśniami moczowo-płciowymi to bardzo ważny zestaw mięśni w ciele każdego człowieka. Przede wszystkim, za pośrednictwem tych mięśni, jesteśmy w stanie powstrzymywać naszą chęć skorzystania z toalety do momentu, kiedy nadarzy się ku temu odpowiednia okazja. Mięśnie te przyczyniają się także do zatrzymania opuszczania się narządów czy zapobiegania wysiłkowemu nietrzymaniu moczu

Kulki gejszy – co jest w nich niezwykłego?

Poznaj moc kulek waginalnych / fot. materiały prasowe

W przypadku kobiet z kolei, poza wszystkimi wcześniej wymienionymi funkcjami, dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla znacznie ułatwiają poród a także przyczyniają się do podniesienia poziomu satysfakcji podczas zbliżeń. Mięśnie te to niewielka trójkątna warstwa mięśniowo-włóknista, która u mężczyzn przebita jest tylko jednym otworem, u kobiety z kolei dwoma – osobno moczowym, a osobno płciowym. Właśnie ze względu na ich większe rozstawienie u kobiet, mięśnie te tak chętnie odmawiają posłuszeństwa.

Od czego się zaczęło?

Ponad 70 lat temu, w latach czterdziestych ubiegłego wieku, amerykański lekarz Arnold Kegel odkrył wszystkie właściwości tych mięśni, zbadał wpływ ich zwiotczenia i rozbudowywania na funkcjonowanie organizmu kobiety i stworzył zestaw ćwiczeń mający na celu zbudowanie jak i wzmocnienie tego niewielkiego zestawu mięśni. Był to jeden z pierwszych lekarzy, który tak śmiało zachęcał kobiety do ćwiczeń tych mięśni, śmiało mówiąc o ich pozytywnym wpływie na zdrowie.

Ćwiczenia mięśni Kegla – na czym to polega?

Ćwiczenia mięśni Kegla polegają przede wszystkim na rytmicznym zaciskaniu ich oraz mięśni odbytu przez kilka sekund w kilku, kilkunastu a potem kilkudziesięciu seriach. Ćwiczenia tego typu mają również pozytywny wpływ jeśli są wykonywane przez mężczyznę – pozwalają bowiem kontrolować nietrzymanie moczu i lekko wpływają na przedwczesny wytrysk. Wracając jednak do kobiet, mięśnie te najskuteczniejsze okazują się wtedy, kiedy w pochwie umieszczane są specjalne ciężarki stymulujące pracę mięśni. Ciężarki te to wyprofilowane kulki zwane kulkami dopochwowymi albo kulkami gejszy.

Kulki gejszy…

Kulki gejszy, albo inaczej kulki waginalne, Ben-Wa balls, rin-no-tama zostały stworzone jako gadżety erotyczne skierowane do kobiet, które znane są od IV wieku, gdy pojawiły się w Japonii, Tajlandii i Chinach. Stąd też wzięła się ich egzotyczna nazwa. Szybko jednak odkryto, że kulki te lepiej sprawdzają się jako ciężarki umożliwiające ćwiczenia mięśni pochwy, niż gadżety erotyczne, za które są do dnia dzisiejszego uważane. Chociaż z pozoru tak wyglądają, i, oczywiście, mogą być stosowane podczas stosunków w celu ich urozmaicenia, albo np. w zestawie z wibratorem, jednak kulki gejszy są przyrządem do ćwiczeń i takie też powinno być do nich podejście – zwłaszcza osoby mające awersję do zabawek w łóżku nie powinny na nie patrzeć przez pryzmat erotyki, ale jak na przyrząd do leczenia i ćwiczeń.

Doświadczenia wielu kobiet

Kulki gejszy – co jest w nich niezwykłego?

Doświadcz więcej! / fot. materiały prasowe

Wiele kobiet spodziewa się niezwykłych doznań podczas ich używania, często jednak zaprzestając ich stosowania z powodu zawodu, jak sprawił im brak satysfakcji. Niestety, ale przyjemność związana z używaniem kulek dopochwowych jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników. Wibracje, jakie wytwarzają kulki, a właściwie miniaturowe metalowe kuleczki wewnątrz nich mogą oczywiście sprawiać przyjemność i przyczyniać się do ochoty na seks, jednak nie warto spodziewać się po nich spazmów rozkoszy – do tego służą podobne z wyglądu, jednak mające zupełnie inne przeznaczenie, wibrujące jajeczka czy wibratory na pilota – zabawki erotyczne.

Kulki dopochwowe mają zbawienny wpływ na sprawność mięśni dna miednicy, przyczyniając się do ich rozbudowy i wzmocnienia, a zatem pozytywnie wpływają na wszelkie sytuacje, które wymieniliśmy na początku aartykułu – utrzymanie moczu, łatwiejszy poród, przyjemność z seksu itp.

Zalecane przez lekarzy

Na całe szczęście coraz więcej kobiet coraz chętniej sięga po kulki tego typu, czy to za namową ginekologa, położnej, seksuologa, koleżanek, pod wpływem programów medycznych czy artykułów w gazetach i internecie. Coraz częściej można też spotkać się z ofertą sprzedaży kulek gejszy w aptekach, czasem w zestawach z tabletkami poprawiającymi funkcjonowanie damskiej gospodarki hormonalnej zwłaszcza podczas menopauzy. My zalecamy jednak kupowanie tego typu akcesoriów w sprawdzonych i certyfikowanych sklepach zajmujących się sprzedażą takich gadżetów. Warto też zauważyć, że sklepy te, jak np. Kinky Winky, z powodu ogromnego doświadczenia oferują pomoc i odpowiadają na pytania trapiące klientów. Warto rzucić okiem chociażby na artykuł dotyczący największych wątpliwości podczas stosowania kulek: https://www.kinkywinky.pl/blog/poradnik/kulki-gejszy-faq.html.

Nie warto bać się takich praktyk. Są to metody opracowywane i udoskonalane przez lekarzy, mające ogromnie pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nie trzeba chyba przypominać, że dobrze wyćwiczone mięśnie dna miednicy u kobiety przyczyniają się do poprawienia sprawności seksualnej i jakości stosunków, a udany seks z kolei wpływa pozytywnie nie tylko na samopoczucie, ale i na zdrowie.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>