Labioplastyka – opis zabiegu

Korekta warg sromowych już dawno przestała być fanaberią. Dlaczego kobiety coraz częściej się na nią decydują? Kiedy i dlaczego pomaga? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

labioplastyka ginekologia estetyczna zmniejszenie warg sromowych brumer

Czasami labioplastyka to konieczność / fot. fotolia.pl

Jak nazywa się metoda?
Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych mniejszych.

Jak to działa?
Jest to precyzyjne chirurgiczne wymodelowanie nadmiaru tkanek warg sromowych mniejszych. Po wykonaniu zabiegu, pacjentka przez chwilę zostaje jeszcze pod obserwacją lekarską. Następnie mamy kontrolną zmianę opatrunku. Jeśli wszystko jest w porządku, tego samego dnia kobieta wraca do domu.

Dla kogo ta metoda odmładzania jest przeznaczona?
Zazwyczaj wskazanie do zabiegu jest wtedy, kiedy wargi sromowe mniejsze są na tyle przerośnięte, że utrudniają kobiecie funkcjonowanie. Bywają nawet na tyle duże, że wystają z bielizny. Podczas spacerów, pływania czy jazdy na rowerze dochodzi więc do otarć, podrażnień i zakażeń, które mogą prowadzić do dużo poważniejszych skutków. Mam tu na myśli leukoplakię (zmianę przedrakową) lub nawet w ostateczności raka sromu.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy boli?
Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ile trwa zabieg?
Około godziny.

Czy należy wykonywać go w serii?
Nie. Wystarczy jedna wizyta.

Po jakim czasie widać efekty?
Efekty widoczne są natychmiast, natomiast szwy zdejmowane są po tygodniu od zabiegu. Pełna regeneracja i powrót do aktywności (tak sportowej, jak i seksualnej), możliwy jest po 3-4 tygodniach.

Jak długo utrzymują się rezultaty?
Rezultaty są stałe.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Tak: bezwzględnie ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

Czy istnieje ryzyko powikłań?
Bardzo często pacjentki obawiają się, że labioplastyka naruszy cieniutkie struktury czuciowe warg sromowych. A to sprawi, że po zabiegu nie będą mogły w pełni odczuwać satysfakcji seksualnej. Nic bardziej mylnego. Chirurgiczne cięcia przeprowadzane są z dala od struktur czuciowych, bez obawy o ich uszkodzenie.
Chirurgiczne modelowanie skutkuje małymi bliznami, więc do powikłań po tym zabiegu z reguły nie dochodzi. Możliwe jest za to odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych i pieczenia w pierwszych dniach rekonwalescencji. Zaleca się więc wtedy umiarkowany styl życia – unikanie współżycia, wysiłkowych treningów lub długiej jazdy samochodem. Konieczny jest częsty prysznic, stosowanie preparatów do higieny intymnej oraz noszenie wkładek higienicznych chroniących przed otarciami. Należy jednak bardzo ostrożnie wybierać lekarza, bo nie wszyscy wykonujący ten zabieg robią to poprawnie.

Ile kosztuje labioplastyka?
Ok. 3 600 PLN.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>