Laser frakcyjny – skuteczne odmładzanie i usuwanie zmian skórnych na twarzy i ciele

Dzięki medycynie estetycznej można szybko i skutecznie usunąć różnego rodzaju zmiany i odmłodzić skórę. Doskonałe efekty daje wtedy laser frakcyjny

Gdzie warto wykonać zabieg laseroterapii laserem frakcyjnym? / fot. materiały prasowe

Gdzie warto wykonać zabieg laseroterapii laserem frakcyjnym? / fot. materiały prasowe

Blizny, przebarwienia, zmarszczki czy też rozstępy – to tylko niektóre niedoskonałości, które może usunąć laser frakcyjny. Dzisiaj medycyna estetyczna bardzo często korzysta z tego typu laseroterapii, która wyróżnia się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem.

Czym dokładnie jest laser frakcyjny CO2? Jakie są główne wskazania do zabiegów z jego użyciem? Na czym polega procedura? W końcu, kto może ją przeprowadzić?

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny, określany także jako laser CO2, to jeden z najpopularniejszych typów laserów używanych w gabinetach medycyny estetycznej. Wykazuje on szerokie zastosowanie w likwidacji różnego rodzaju zmian skórnych na skórze twarzy oraz całego ciała, a ponadto daje efekty odmładzające.

Urządzenie laserowe tego rodzaju pozwala na dokonanie kontrolowanego uszkodzenia skóry na bezpiecznej głębokości, co prowadzi następnie do jej wewnętrznej odbudowy, a tym samym do zmniejszenia widoczności niedoskonałości.

Tego rodzaju zabieg jest przy tym wysoce bezpieczny – stanowi on bardzo dobrą alternatywę dla inwazyjnych procedur chirurgii plastycznej. Dodatkowo, uzyskane dzięki niemu rezultaty są bardzo trwałe!

Kiedy warto zdecydować się na laser frakcyjny?

Zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny posiadają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też gabinety medycyny estetycznej rekomendują go na różne niedoskonałości.

Co więcej, dzięki niemu możliwe uzyskanie efektu przeciwstarzeniowego oraz widoczne odmładzanie skóry w dłuższej perspektywie, ponieważ aktywuje on syntezę kolagenu i elastyny.

 

Wskazania do zabiegu z użyciem lasera CO2:

 • zmarszczki
 • „worki” pod oczami
 • zwiotczenie skóry
 • przebarwienia, w tym plamy starcze, ostuda
 • uszkodzenia posłoneczne
 • szorstka skóra
 • rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe
 • modelowanie sylwetki
 • rozstępy
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

 

Dla uzyskana optymalnych efektów w zniwelowaniu tych niedoskonałości zaleca się wzięcie udziału w serii zabiegów. Najlepsze rezultaty można osiągnąć po przeprowadzeniu 4-5 sesji zabiegowych.

Jak przebiega zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny CO2 są zabiegami bezpiecznymi i skutecznymi. Przeprowadzają je lekarze medycyny estetycznej po wywiadzie z pacjentem oraz po wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań.

Procedura polega na naświetlaniu wybranego obszaru twarzy z użyciem wiązki światła emitowanej przez laser frakcyjny. Czas naświetlania jest uzależniony od rodzaju zmiany i jej położenia.

Zasadniczo, zabieg nie jest bolesny, lecz w przypadku mocniejszych impulsów można zastosować krem znieczulający nakładany na skórę na godzinę przed zabiegiem. W przypadku poważnych uszkodzeń skóry o znacznej głębokości istnieje także możliwość wykonania zastrzyków znieczulających twarz miejscowo.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia oraz opuchlizna, które zanikają po paru godzinach. Pierwsze efekty najczęściej widoczne są po 2-4 tygodniach i mogą utrzymywać się nawet do roku!

 

Główne przeciwwskazania do zabiegu:

 • okres ciąży
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • opalenizna
 • nowotwory skóry
 • stosowanie witaminy A, retinoidów, beta-karotenu
 • stosowanie wypełniaczy w miejscu zabiegowym

Gdzie warto wykonać zabieg laseroterapii laserem frakcyjnym?

Aktualnie wiele gabinetów medycyny estetycznej w Polsce korzysta z lasera frakcyjnego. Tego typu zabieg możliwy jest także w mieście Kraków, w którym do dyspozycji pacjentów są jedne z najlepszych gabinetów tego typu.

Usuwanie zmian skórnych oraz odmładzanie skóry laserem frakcyjnym dostępne jest także w Klinice Medycyny Estetycznej Magnopere Kraków, która od lat zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach medycyny estetycznej.

Podsumowując, laseroterapia z wykorzystaniem lasera CO2 to bardzo dobry wybór dla osób, które pragną skutecznie odmłodzić swoją skórę, nadać jej większą jędrność i pozbyć się różnych niedoskonałości.

źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>