Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Z czego to wynika? Pacjentki po usunięciu mało estetycznych pajączków, mogą niemal od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Laserowe zamykanie naczynek Kraków jest również zabiegiem bardzo bezpiecznym

pajączki

Podejmij walkę z naczynkami / fot. materiały prasowe

Trudna walka z pajączkami

Pajączki to po prostu popękane naczynia krwionośne. Walka z nimi nie jest łatwa. Najczęściej ich przyczyną są problemy hormonalne, nadciśnienie tętnicze czy nadwrażliwość skórna. Obecnie medycyna ma jednak sporo sposobów na walkę z pajączkami. Z pomocą przychodzi elektrokoagulacja, intensywna wiązka światła IPL czy laser Nd-Yag. Ostatnia z tych metod uważana jest powszechnie za najbardziej efektywną. Jednocześnie jest bezpieczna, bo nie grozi uszkodzeniem w czasie zabiegu innych tkanek. W tym przypadku wykorzystywane są pulsujące systemy laserowe.

Na czym polega takie zamykanie naczynek Kraków? Produkowany przez laser strumień światła podgrzewa hemoglobinę do wysokiej temperatury. Prowadzi to do zniszczenia oraz zamknięcia naczyń krwionośnych. W czasie zabiegu naświetlane są punkty połączeń żył oraz miejsca ich przebiegu. Tym samym likwidacji ulega cały pajączek. Efekt jest trwały, a resorpcja, czyli naturalny proces wchłonięcia się zmian przez organizm, trwa zaledwie kilka dni. Ponadto laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Uszkodzeniu ulegają bowiem jedynie popękane naczynia krwionośne.

Laserowe zamykanie  naczynek w praktyce

Laserowe zamykanie naczynek Kraków to zabieg niemal bezbolesny. Są jednak kobiety, które w czasie jego wykonywania mogą czuć delikatne pieczenie. Dlatego też skórę smaruje się wcześniej żelem chłodzącym. Nowoczesne urządzenia posiadają też funkcję chłodzącą. Dodatkowo można zastosować znieczulenie miejscowo. Skuteczne efekty dają już 2-3 zabiegi. Metoda laserowego zamykania naczynek jest bardzo bezpieczna i nie pozostawia żadnych śladów.

Osoby, które zdecydowały się na zamykanie naczynek Kraków mogą niemal od razu wrócić do normalnych czynności. Przez kilak dni trzeba jedynie ograniczyć wysiłek fizyczny oraz unikać gorących kąpieli. Przez miesiąc zaleca się również unikanie bezpośredniego promieniowania słonecznego.

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>