Lifting bez skalpela

Wiele z nas marzy o tym, by stać się dumnymi posiadaczkami jędrnego ciała i młodo wyglądającej twarzy, jednak aby ten cel osiągnąć, tylko niektóre mają dość odwagi i determinacji, by zdecydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, na przykład lifting wiążący się z poważnym zabiegiem. Czy można inaczej?

HIFU to ceniona przez pacjentów i specjalistów, bezpieczna metoda odmładzania / fot. Fotolia

HIFU to ceniona przez pacjentów i specjalistów, bezpieczna metoda odmładzania / fot. Fotolia

Na szczęście naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy cenią sobie mniej inwazyjne metody odmładzania, wychodzi medycyna estetyczna. Na pewno większość z was (a przynajmniej spośród tych, które interesują się branżą beauty) słyszała o popularnym zabiegu HIFU. Ale czy każda wie, że stanowi on alternatywę dla liftingu i w kuluarach nazywa się go „liftingiem bez skalpela”? Co powinnyśmy wiedzieć o tej metodzie i czy warto z niej skorzystać?

W HIFU kluczową rolę odgrywają ultradźwięki, które powodują drgania. Jeśli fala ma odpowiednie natężenie i dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, spowoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo. Znaczy to, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad, a rekonwalescencja nie jest wymagana. HIFU jest metodą bezpieczną, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonana. Warto więc z rozwagą wybrać gabinet medycyny estetycznej.

Jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na jeden z popularniejszych zabiegów? Niektórzy sądzą, że HIFU to metoda, którą stosuje się tylko na twarz. Nic bardziej mylnego. Zabieg ma również szerokie zastosowanie w ujędrnianiu ciała. To bardzo cenna informacja dla wszystkich tych, które szykują się do wakacyjnego sezonu bikini, ponieważ wyszczuplające rezultaty są widoczne praktycznie od razu. Ultradźwięki skutecznie rozprawiają się z tkanką tłuszczową i zmniejszają obwody wybranych partii ciała. Jeżeli chodzi o twarz, oczywisty efekt liftingujący jest uzupełniony o poprawę owalu twarzy, uniesienie chomików i nadanie młodzieńczego wyglądu.

A ty, czy jesteś gotowa, by latem olśnić wszystkich?

 

dr n. med. Izabela Załęska

 

O ekspertce
Dr n. med. Izabela Załęska

dr n. med. Izabela Załęska / fot. materiały prasowe

dr n. med. Izabela Załęska / fot. materiały prasowe

– międzynarodowa ekspertka w dziedzinie kosmetologii estetycznej, wieloletnia praktyczna, trenerka, nauczycielka akademicka. Współtwórczyni linii kosmoceutyków brytyjskiej firmy Body Empire. Adiunkt i Kierowniczka Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynatorka kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Członkini międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists oraz ekspertka Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z medycyną estetyczną.

 

Klinika Młodości
ul. Łąkowa 27, Kraków
www.klinikamlodosci.pl
kom. 505078016

Podgórski Dom Urody
ul. Limanowskiego 11, Kraków

www.podgorskidomurody.pl

 

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>