Lista prezentów ślubnych – sprawdź co warto o niej wiedzieć

Wasz ślub już coraz bliżej? Macie przygotowane zaproszenie, które niedługo rozwieziecie do rodziny i przyjaciół. Wciąż jednak pozostaje nierozstrzygnięta kwestia prezentów ślubnych. Czy wybrać tradycyjną „kopertę” czy też poprosić gości o prezenty. Jeśli się wahasz sprawdź dlaczego lista z prezentami to dobry pomysł i jak ją przygotować

lista prezentów ślubnych

Jeśli się wahasz sprawdź dlaczego lista z prezentami to dobry pomysł i jak ją przygotować / fot. materiały prasowe

Od wielu lat stało się powszechne wręczanie na ślubie tzw. „koperty” czyli gotówki, za którą młodzi mogą sobie kupić to co będą chcieli. Jest to jednak nadal mało eleganckie rozwiązanie, które nie wszystkim musi odpowiadać. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się listy prezentów ślubnych. Łączą w sobie tradycje naszych rodziców, którzy gotówki nigdy nie dostawali z wygodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można zrezygnować z tradycyjnych koperty bez obaw, że upominki się zdublują. Coraz więcej sklepów oraz firm specjalizujących się w takich zakupach.

O czym pamiętać przygotowując listę prezentów ślubnych

Od czego zacząć przygotowanie listy? Przede wszystkim zastanówcie się co jest Wam potrzebne, jakie macie plany i co Was czeka w przyszłości. Zazwyczaj na liście umieszczane są takie pozycje jak drobne sprzęty AGD, np. ekspres do kawy, mikrofalówka czy robot kuchenny. Równie często pojawiającą się pozycją jest np.: duża zastawa obiadowa, zestaw sztućców czy komplet eleganckich kieliszków. Dobrym pomysłem na prezent są również tekstylia domowe, jak i elementy wyposażenia wnętrz.

Od czego zacząć przygotowanie listy? / fot. materiały rasowe

Od czego zacząć przygotowanie listy? / fot. materiały rasowe

Jednak nie ograniczajcie gościom wyboru, warto przygotować listę, która będzie miała więcej pozycji niż ilość zaproszonych osób. Co więcej warto pomyśleć również o sobie i własnych pasjach. W związku z tym warto poprosić między innymi o: smartwatcha, gramofon lub wieżę do słuchania muzyki, czy też sprzęty turystyczne. Pamiętajcie by na waszej liście znalazły się rzeczy zróżnicowane cenowo. Tak by każdy gość mógł znaleźć prezent dopasowanych do jego możliwości finansowych.

Prosto i wygodnie dla każdego

Często pojawia się pytanie jak wręczyć gościom taką listę by nie poczuli się urażeni czy przymuszeni do kupna prezentu. Najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie do zaproszeń osobnej karteczki z informacją o przygotowanej liście. Oczywiście warto dodać, że najważniejsza jest sama obecność na uroczystości weselnej. A jeśli ktoś ma inny pomysł na prezent, który nie znajduje się na liście lub nie ma możliwości dokonania odpowiedniego zakupu może wybrać coś sam.

Najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie do zaproszeń osobnej karteczki z informacją o przygotowanej liście / for. materiały prasowe

Najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie do zaproszeń osobnej karteczki z informacją o przygotowanej liście / for. materiały prasowe

By ułatwić wszystkim kontakt oraz możliwość wyboru można umieścić taką listę w internecie a następnie udostępniać ją online. Dzięki temu goście będą mogli sami na bieżąco sprawdzać oraz rezerwować wybrane przez siebie upominki. Warto również wyznaczyć osobę – świadka lub świadkową, która będzie nie tylko czuwać nad tym by prezenty się nie dublowały ale również służyć wsparciem przy ich wyborze lub zakupie. W takiej sytuacji należy podać im numer do wszystkich zaproszonych osób.

Powstają również portale specjalizujące się w zakupach ślubnych. Możecie stworzyć na nich własną listę ślubną wykorzystując proponowane na stronie produkty a link przekazać gościom. Nad wszystkim będzie zaś czuwać konsultantka firmy.

źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>