Panny malowane

Sukienka – jest! Dodatki – są. Czas na makijaż. Ślubny make-up warto zaplanować wcześniej i dobrze przemyśleć. Gdy w oku zakręci się łezka wzruszenia, będzie już za późno. Światowej sławy makijażystka Bobbi Brown rozwiewa wątpliwości w kwestii makijaży ślubnych i nie tylko

makijaż ślubny

Większość panien młodych popełnia najczęściej dwa błędy: zbyt dużo lub zbyt mało makijażu (fot. materiały prasowe)

Jakie są najpopularniejsze błędy w makijażu, popełniane przez panny młode w dniu ślubu?
Większość panien młodych popełnia najczęściej dwa błędy: zbyt dużo lub zbyt mało makijażu. Pierwszy błąd sprawia, że panna młoda wygląda dla swoich przyjaciół, rodziny i – co najgorsze – dla pana młodego jak ktoś nieznajomy. Natomiast zbyt lekki makijaż może prowadzić do tego, że panna młoda będzie wyglądała na zdjęciach niewyraźnie. W jaki sposób to zrównoważyć? Wybierając odcienie, które idealnie pasują do twojego odcienia skóry. Podkład ma być na twarzy niewidoczny. Dzięki różowi policzki powinny wyglądać na naturalnie zarumienione. W makijażu oczu chodzi o odpowiednie wycieniowanie i podkreślenie powiek.

makijaz ślubny bobby brown

Makijaż powinien podkreślać walory kobiety i powinien być dopasowany do osobistego stylu (fot. materiały prasowe)

Jaki styl makijażu jest najlepszy dla panny młodej? Kobiecy, romantyczny czy wyrafinowany?
To zależy od cech jej urody. Makijaż powinien podkreślać walory kobiety. Uważam, że makijaż w dniu ślubu powinien być dopasowany do osobistego stylu.

A co, jeśli chcemy się skusić na coś odważniejszego, np. czerwone usta?
Jeśli tylko pasuje to do stylu – jak najbardziej. Pamiętajmy, że dzień ślubu to nie czas na eksperymenty z makijażem. Jeśli uwielbiamy odważne kolory i chcemy mocno podkreślonych ust, poszukajmy pomadki w odcieniach niebieskiej lub pomarańczowej czerwieni – są to najgłębsze odcienie. Aby czerwień na ustach stała się nieco subtelniejsza, delikatnie muśnijmy usta pomadką lub użyjmy błyszczyka.

makijaż ślubny

Dzień ślubu to nie czas na eksperymenty z makijażem (fot. materiały prasowe)

Makijaż ślubny musi wytrzymać wiele wzruszeń, zabawę i nienaruszony doczekać do rana. Jaki jest na to sposób?
Wybierajmy długotrwałe formuły, które nie spływają, nie wałkują i nie ślizgają się. Wskazówką niech będą słowa klucze, takie jak „długotrwały”, „na cały dzień”, „12-godzinny” i „wodoodporny”. Skórę należy do makijażu dobrze przygotować – odstawmy na półkę olejki do twarzy, gęste kremy pod oczy i bogate serum. Prosty, szybko wchłaniający się krem nawilżający to wszystko, czego potrzebuje skóra przed makijażem. Zastosowanie korektora z podkładem oraz sypkim pudrem sprawi, że pozostanie on na miejscu i nie będzie się świecić. Należy też pamiętać, by róż oraz cienie do oczu nakładać warstwami. W ten sposób uzyskamy naturalny, trwały makijaż.

Bobbi Brown

Bobbi Brown

BOBBI BROWN
Amerykańska wizażystka, której talent i zapał docenił świat. Zaczynała jako wizażystka na planach filmowych. Dla magazynów „Vogue” i „Self” współpracowała z największymi fotografami, takimi jak m.in. Bruce Weber i Arthur Elgort, oraz top modelkami, takimi jak Naomi Campbell czy Tatjana Patitz. W końcu zaczęła pracować nad szminką, która „nie miała zapachu, nie była ani sucha, ani tłusta i wyglądała jak usta, tylko lepiej”. W 1991 roku stworzyła serię 10 pomadek. Spodziewała się sprzedać 100 sztuk w miesiąc, okazało się, że sprzedała 100 sztuk już pierwszego dnia.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>