Makijażowe trendy na lato 2018

Jakie trendy zawładną branżą beauty w lecie 2018? Na jaki make up postawić, by jeszcze mocniej poczuć letnie wibracje? Jakie dodatki, kolory? Dowiedz się! 

Lato to czas wysokich temperatur, wakacyjnych urlopów, długich wieczorów w plenerze ze znajomymi w ulubionych miejscach. To, co możemy zaobserwować na ulicach to zdecydowanie większa ilość kolorów, barw, zarówno pastelowych jak i tych bardziej intensywnych. W ubiorach, na włosach oraz na paznokciach.

Standardy obowiązujące na co dzień odkładamy na bok, a okres wakacyjny żyje własnym tokiem: bardziej lekkim i mniej przewidywalnym. W zasadzie wszystko jest dozwolone: od neonowych barw na paznokciach, które kolejny sezon królują; po bardzo zróżnicowane barwy naszych ubrań wykonanych z miękkich, przyjaznych ciału materiałów. 

W tym szaleństwie kolorów i barw można się zatracić i przesadzić. Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli nasze ubranie jest w intensywnych barwach, nasze włosy emanują pastelowymi tonami od topowego fryzjera i nasze paznokcie są dopieszczone pod każdym względem kolorystycznie, warto zadbać o lekki makijaż, by nie przesadzić z ilością użytych kolorów.

foto/unsplash/george-bohunicky

Eksplozja kolorów / fot. Unsplash

To, jak podkreślić delikatnie naturalne piękno pokazują nam stylistki z Artystycznej Alternatywy:

Zadbanie o naturalny wygląd naszej twarzy w okresie letnim ma więcej zalet. Oprócz naturalnego wyglądu, zaoszczędzimy sobie „spłynięcia make-upu” z  twarzy oraz blokowania porów na skórze niepotrzebnymi ciężkimi fluidami przeznaczonymi na wieczorny makijaż niż dzienny letni. Zastosowanie mineralnych lekkich kosmetyków kolorowych daje gwarancję zarówno zadowolenia z wyglądu jak i wyważenia w użyciu produktów kolorowych.


Jeśli ubieramy się w stonowanych barwach, kolory na paznokciach włosach oraz twarzy można wakacyjnie tak dobrać aby zarówno podkreślić nasze piękno jak i zadbać o obowiązujące trendy.

foto/ unsplash/caroline-veronez

foto/ unsplash/caroline-veronez

W kolorowych makijażach wakacyjnych królują oranże, zielenie, błękity w intensywnych odsłonach zdecydowane i łączone nieschematycznie. Jak wykonać intensywny makijaż zobaczysz w filmie poniżej:

Na paznokciach widać obecnie mnóstwo abstrakcyjnych wzorów, łączenia barw w nieregularnych kształtach i wzorach, nasze dłonie mogą obfitować w pomysły ze świata kwiatów jak i kalejdoskopu, gwiazd, kropek w niespotykanych dotąd kombinacjach. Jest również przestrzeń na kolory ciemniejsze, w których przeważa dalej czerń, dołączył granat, połączenie białego z czernią oraz szarości, złoto.

foto. mat/pixabay

Wakacyjne szaleństwa na paznokciach / fot. Pixabay

 

Inspiracją do artykułu były prace stylistów ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Artystycznej Alternatywy

Barbara Mazur

 

 

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>