Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, by wyglądać pięknie i młodo. Coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają nam wyglądać pięknie i młodo. Czy jednak wiesz, jaka jest różnica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną?

Co lepsze? / fot. materiały prasowe

Co lepsze? / fot. materiały prasowe

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dyscyplina medycyny, która pozwala na usunięcie różnych niedoskonałości, z którymi borykają się pacjenci. Najczęściej są to dolegliwości niegroźne dla zdrowia, jednak rzutujące na satysfakcję z własnego wyglądu. Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawienie jakości życia. Najczęściej zabiegi medycyny estetycznej skupiają się na hamowaniu procesów starzenia się skóry, a także likwidowaniu powstających zmarszczek. Medycyna estetyczna skupia się także na poprawie innych defektów kosmetycznych, na przykład usuwaniu blizn, cellulitu, rozstępów czy innych, które zaniżają u pacjenta ocenę swojego wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej wykonują lekarze, jednakże nie nie ma ona swojej specjalności. Umiejętności w tej dziedzinie mogą nabyć dermatolodzy, okuliści, stomatolodzy oraz lekarze innych specjalności. Zabiegi wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych i nie wymagają dłuższego pobytu pacjenta w szpitalu.

Chirurgia plastyczna

Bardziej zaawansowane zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu pacjenta należą do dziedziny chirurgii plastycznej. W odróżnieniu od medycyny estetycznej wymagana jest tutaj specjalizacja z chirurgii, aby wykonywać zabiegi, takie jak powiększanie biustu warszawa, korekta uszu czy nosa, wszczepianie implantów. Zabiegi chirurgii plastycznej często ratują wygląd osób, które uległy wypadkom czy poparzeniom, lecz także osobom, u których defekt kosmetyczny rzutował na jakość życia – na przykład w przypadku korekty odstających uszu. Coraz więcej osób korzysta z osiągnięć chirurgii plastycznej, aby poprawić swój wygląd, lecz warto zaznaczyć, że są także osoby uzależnione od tego typu operacji, które ciągle dążą do nieosiągalnego ideału, jednocześnie stając się się parodią takowego.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>